--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Щодо реорганізації Товщанської ЗОШ

Щодо реорганізації Товщанської ЗОШ

В Україні відбувається процес реформування системи освіти.

         Міністерством освіти і науки України ухвалено стратегію на модернізацію мережі навчальних закладів країни. Пріоритетним завданням є створення опорних шкіл, основною метою яких є забезпечення дітей  сільської місцевості доступом до якісної освіти. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час свого виступу у Кабінеті Міністрів.

Романівська районна державна адміністрація відповідно до статті 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» в межах  своїх  повноважень здійснює виконавчу владу на території Романівського району, а також реалізує повноваження, делеговані їй Романівською районною радою.

У своїй діяльності Романівська районна державна адміністрація керується Конституцією України,  законами  України,  актами Президента   України   та   постановами  Верховної  Ради  України, прийнятими  відповідно  до  Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, розпорядчими документами Житомирської облдержадміністрації, Житомирської обласної ради та послідовно здійснює на території Романівського району реалізацію державної політики, у тому числі і в галузі освіти.

Розпорядженням голови Романівської районної державної адміністрації  (на той час Чорноморця О.П.) №279 від 06.07.2012 року «Про затвердження плану оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів на 2012-2015 роки» відділу освіти райдержадміністрації було доручено забезпечити реалізацію районного плану оптимізацїі мережі загальноосвітніх навчальних закладів.

Питання про реорганізацію Товщанської ЗОШ І-ІІ ст. у навчальний заклад І ступеня розглядалось, починаючи з 2014 року  (за результатами співбесід голови райдержадміністрації з сільськими, селищними головами та керівниками загальноосвітніх навчальних закладів району 21.11.2014 року) та мало бути вирішене до 01.01.2015 року, проте лише у 2015 році включено у Програму соціально-економічного розвитку району на 2016 рік та в план оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів району на 2016 рік.

На засіданні сесії районної ради 28 січня 2016 року розглядалось питання про фінансування загальноосвітніх навчальних закладів району, відповідно до якого начальнику відділу освіти райдержадміністрації (Гаврилова О.Л.) доручено проаналізувати потреби у коштах у розрізі кожного навчального закладу на 2016 бюджетний рік.

З метою виконання даного рішення  4-5 лютого 2016 року проведено співбесіди за участю керівників шкіл з питань фінансування загальноосвітніх  навчальних закладів у 2016 році, здійснено аналіз потреби коштів у розрізі усіх навчальних закладів, у тому числі і щодо Товщанської ЗОШ.

В зв’язку з тим, що Товщанська  ЗОШ І-ІІ. ст. розташована у сільській місцевості, на кожного учня  школи виділяються кошти в сумі  16248,65 грн.

За проведеними обрахунками  недостатність коштів на заробітну плату з нарахуваннями по Товщанській ЗОШ І-ІІ. становила 244 242 грн.  Фінансового ресурсу, виділеного на школу згідно формульного підходу, вистачило б для навчального закладу лише на 8,8 місяця.

У 2015-2016 навчальному році в Товщанській ЗОШ І-ІІ ст. навчалося 36 учнів. В  школі було 4 повні класи, а саме: 2-й  клас - 5 учнів, 3-й клас -  8 учнів,  6-й  клас - 5 учнів, 7-й клас -  10 учнів; 8 учнів перебували на індивідуальному навчанні, 4 і 8 класи взагалі відсутні.

В 2016-2017 навчальному році в основній школі  (5-9 класи) навчального закладу мало навчатися 18 учнів в 7 і 8 класах, троє учнів – на  індивідуальному навчанні, 5 і 9 класів не було б.

Зважаючи на викладене, на засіданні сесії районної ради 19 квітня 2016 року було прийняте рішення про реорганізацію Товщанської ЗОШ І-ІІ ст. у Товщанську ЗОШ з І ступеня з 01 вересня 2016 року.

На цій же сесії прийнято рішення про утворення опорної школи на базі Романівської гімназії. Її філіями затверджено 4 школи, ступінь яких понижено, зокрема Товщанську ЗОШ І ступеня.  Тому учні 5-9 класів Товщанської школи змогли б продовжити навчання у Романівській гімназії. Також їм запропоновано навчатись у Биківській ЗОШ І-ІІІ ст. або Червонохатківській ЗОШ І-ІІ ст.

З метою  забезпечення підвезення дітей шкільним автобусом  на засіданні сесії районної ради, яка відбулась 26 травня 2016 року,  прийнято рішення про виділення з районного бюджету коштів в сумі 1980000 грн. для придбання на умовах співфінансування шкільних автобусів.

Для того,  щоб приміщення Товщанської школи раціонально використовувалось,  розглядається питання про переведення дошкільного навчального закладу з 4-годинним робочим днем без організації харчування, який працює на  базі  Товщанської  школи,  на 8-годинний робочий день. Таким чином, кабінети на 1-му поверсі приміщення навчального закладу будуть відведені для дошкільного навчального закладу, а на 2-му поверсі розміститься початкова школа.

З метою належної організації навчання та виховання учнів с.Товща в Романівській гімназії розроблено заходи, а саме:

- вирішено питання безкоштовного харчування для учнів с.Товща (в гімназії організовано різні види харчування:  за кошти батьків, дієтичне харчування, працює два буфети);

- для учнів початкової школи буде надано можливість вивчати англійську мову (у Товщанській школі вивчалися лише німецька мова);

- організовано зайнятість дітей у період очікування автобуса (заняття в гуртках, спортивних секціях, гуртку хореографії);

- підвіз дітей до місця і навчання і додому здійснюватиметься лише в супроводі вихователя шкільного автобуса.

Про продовження навчання дітей у інших закладах проводилась роз’яснювальна робота серед батьків вчителями навчального закладу, на сторінках «Романівського вісника», де неодноразово публікувались статті про напрями розвитку освіти району, до обговорення проблем була можливість долучитись на сторінці у соціальній мережі відділу освіти райдержадміністрації. Батьки, вчителі, діти Товщанської ЗОШ відвідали Романівську гімназію у день відкритих дверей 25 травня 2016 року.

Відділ освіти Романівської райдержадміністрації на звернення батьків учнів Товщанської ЗОШ повідомляв про можливість продовження навчання їх дітей за вибором: у Биківській ЗОШ І-ІІІ ст., Червонохатківській І-ІІ ст. чи в Романівській гімназії (листи №397 від 22.04.2016,  №423 від 29.04.16, №538 від 24.05.2016, №595 від 07.06.2016, №760 від 13.08.2016).

Згідно наказу відділу освіти від 01.09.2016 року №185 з 1 вересня  за маршрутом Романів –Товща щоденно, згідно графіка, їздить шкільний автобус. Проте, станом на 19.09.2016 жоден учень не скористався правом безкоштовного доїзду до навчального закладу.

Діти не охоплені навчанням, не залучені до навчального процесу. Звичайно, батьки мають право відстоювати свої погляди,  але не за рахунок неповнолітніх дітей, які стали заручниками їхніх амбіцій. 

Службою у справах дітей Романівської райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у рамках проведення Всеукраїнського заходу – рейду «Урок» батькам роз’яснено їх права і обов’язки щодо забезпечення дітей на здобуття освіти та письмово ознайомлено зі статтею 184 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Отже, право дітей с. Товща на отримання рівного доступу до освіти відділом освіти райдержадміністрації не порушено, чого не можна сказати про батьків, які позбавили своїх дітей цього права.

НОВ�Н�