--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Прогноз до сезону захворюваності на грип та ГРВІ на 2016-2017 роки

Прогноз до сезону захворюваності на грип та ГРВІ

на 2016-2017 роки

За повідомленням Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу«Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» у сезоні 2015 – 2016 років серед населення України зареєстровано 5,8 млн. випадків захворювань на грип та ГРВІ, показник захворюваності (1294,6 на 100 тис. населення), що на 12,1 % більше аналогічного періоду минулого епідсезону. Різкий ріст захворюваності розпочався на перших тижнях 2016 року на сході України з перевищенням епідемічного порогу в Дніпропетровській і Донецькій областях та одночасною реєстрацією захворювань на грип з важким перебігом. Діагностовано 733 випадки тяжкої гострої респіраторної інфекції, із них 53,3 % з летальним результатом, в тому числі 5 дітей віком до 17 років. З початку лютого 2016 року інтенсивні показники захворюваність поступово знизилися до порогових рівнів.

Етіологія епідемічного підйому захворюваності населення на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) мала яскраво виражений моноетіологічний характер з перевагою вірусів грипу типу A(H1N1)-пандемічний, участь інших вірусів грипу була незначною.

До референс-лабораторії Міністерства охорони здоров’я ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» надійшло 206 зразків секційного матеріалу від померлих на грип та ГРВІ. Методом полімеразно-ланцюгової реакції діагноз грип підтверджено у 85,6 % випадках, з яких 164 визначено як віруси грипу типу А(H1)pdm09 та 13 – вірус грипу типу А нетипований. Від померлих ізольовано 95 штамів вірусів грипу типу А(H1)pdm09, що підтверджено Центром ВООЗ з грипу (Лондон, Великобританія).

В минулому епідсезоні на території України в етіологічній структурі респіраторних вірусів домінував вірус грипу типу А(H1N1) – пандемічний.

За даними Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу«Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» на підставі загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу ВООЗ рекомендувала для виробників включити до складу грипозних вакцин наступні штами вірусів, що циркулюватимуть у Північній півкулі в сезоні 2016 – 2017 років:

– А/Каліфорнія/7/2009(H1N1)pdm09-подібний вірус,

– A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус,

– вірус B/Brisbane/60/2008.

Для чотирьохвалентної вакцини, крім вищевказаних компонентів, рекомендується включити В/Phuket/3073/2013 подібний вірус.

Враховуючи високу мінливість вірусів грипу з урахуванням оновленого складу вірусів, що вірогідно циркулюватимуть на території країни, погіршення соціально-економічної ситуації у новому сезоні можна очікувати збільшення кількості захворілих до 8 млн осіб.

НОВ�Н�