--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Огляд можливостей для представників громадськості та журналістів. ТРЕНІНГИ, НАВЧАННЯ,ГРАНТИ

Огляд можливостей для представників громадськості та журналістів. ТРЕНІНГИ, НАВЧАННЯ,ГРАНТИ

Запрошуємо до активності представників громадськості та ЗМІ. До вашої уваги пропонуємо тижневий огляд актуальних семінарів, тренінгів, програм, грантів та конкурсів.


Конкурс для дизайнерів газет «Створення регіональної газети»

Громадська організація незалежних журналістів оголошує конкурс на створення регіональної газети для дизайнерів газет.Ідея: створити газету для жителів обласного центру та області, де висвітлюватимуться новини та корисна інформація для людей 35-70 років.У конкурсі можуть приймати участь: дизайнери, які мали досвід створення газет та журналів. Конкурсанти мають вміти працювати у відповідних програмах для створення друкованої продукції. 


Для участі у конкурсі учасники мають надіслати приклади попередніх робіт.


Завдання: на основі готової концепції газети та готових брендових знаків, створити макет газети. 


Технічне завдання для створення газети, конкурсанти отримають на особисту електронну адресу після реєстрації. Заявку в довільній формі та приклади попередніх проектів можна надіслати на presaproekt@gmail.com 


В заявці обов’язково мають бути вказані: ПІБ, телефон, ел.адреса конкурсанта. 

 

Дедлайн – 15 вересня.

 


Фестиваль соціальної реклами

 

Фестиваль соціальної реклами Molodiya Festival оголошує початок прийому робіт. До участі приймається соціальна відеореклама та соціальні постери.Призовий фонд – 50 000 грн та ротація на великих і малих екранах у найбільшій мережі кінотеатрів в Україні «Планета Кіно» (7 кінотеатрів, 37 залів, фойє кінотеатрів, соціальні мережі – більше 300 тисяч гарантованих контактів із глядачем для кожного ролика).Тема довільна, втім, фестиваль має свої пріоритети: демократичні цінності, права і свободи людини, гендерна рівність, громадська активність, відповідальні споживацтво та використання природних ресурсів, етичне ставлення до тварин.Хронометраж – до однієї хвилини. Деталі та умови участі – у заявці учасника на сайті фестивалю.У журі фестивалю, традиційно, представники рекламних агентств (Олександр Смірнов, креативний директор Tabasco Group; Олена Гук, Влад Галяпа з PROVID та ін.), кінокритик Володими Войтенко, директор Гогольfest Максим Демський, діячі сфери реклами, медіа й кіно.

 

Дедлайн – 10 жовтня.


Семінари на тему «Поєднання різних підходів до забезпечення рівності та недискримінації»

 

Європейський центр з питань меншин (м. Фленсбург, Німеччина) продовжує проведення циклу семінарів у рамках Програми Східного партнерства «Національні меншини та етно-політичні питання: Білорусь – Молдова – Україна» та оголошує набір учасників на третю частину лекцій  за Програмою 2016 року -  відкритим.

 

Третя частина Програми в Україні розпочнеться із основного семінару на тему «Поєднання різних підходів до забезпечення рівності та недискримінації» який пройде у м. Київ, 26-27 вересня 2016 року та продовжиться у регіонах 29 вересня у м. Миколаїв та 3 жовтня у м.Вінниця, відповідно.

 

До участі у семінарах запрошуються представники державних органів та співробітники інших офіційних структур, які опікуються питаннями етнічної політики та забезпеченням прав людини, представники етно-культурних та правозахисних організацій громадянського суспільства,  включаючи академічних експертів та журналістів.

 

Тематику семінарів присвячено питанням забезпечення рівності, протидії дискримінації та участі меншин.

 

Під час проведення семінару у м. Київ до обговорення плануються такі теми:

 • яким чином використовувати інші, ніж закони проти дискримінації, правові механізми захисту рівності (закони про мови, закони про меншини, закони, що захищають ті чи інші права);
 • яким чином оптимально поєднати судові засоби протидії дискримінації та захисту прав з іншими механізмами і можливостями (скаргами в адміністративні органи, цивільними кампаніями);
 • як правильно розставити пріоритети і знайти баланс між боротьбою з ксенофобією і повсякденною, рутиною дискримінацією, не пов’язаної з проявами етнічної ворожнечі;
 • як збирати і використовувати інформацію про прояви дискримінації та етнічної ворожнечі.

У разі виникнення питань щодо участі у роботі семінарів, просимо звертатись до Координатора Проектів Програми, пані Наталії Мекахаль за адресою n.mekahal@gmail.com.

 

Дедлайни:

Київ, 26-27 вересня  – 22 вересня 2016 року.

Миколаїв, 29 вересня – 23 вересня 2016 року.

Вінниця, 3 жовтня – 24 вересня 2016 року.


Набір на річне навчання за програмою «Територія розвитку» (АХАЛАР)

Програма «Територія розвитку» спрямована на навчання активних громадян з усіх куточків України. Ми шукаємо людей, які мають ініціативи (або поточні проекти), що сприяють розвитку локальних громад, подоланню конфліктів у громадах тощо.

 

Програма «Територія розвитку»:

 • спрямована на отримання учасниками знань, умінь та навичок з втілення соціально значимих ініціатив (проектів);
 • сесійне навчання, що триває сесіями впродовж року та передбачає виконання домашніх завдань у міжсесійний період;
 • передбачений супровід проекту учасника впродовж навчання та після його завершення;
 • є можливість отримання гранту на втілення свого проекту, а також стажування за кордоном.

Центр АХАЛАР компенсує учасникам програми “Територія розвитку” витрати на проживання та харчування під час навчальних сесій, а також частково покриває транспортні витрати.

 

Ми шукаємо: повнолітніх людей, які своїми ідеями (ініціативами) заохочують оточуючих вирішувати місцеві проблеми, сприяють сталому розвитку територій, подоланню конфліктів у суспільстві.

 

Для участі у відборі необхідно:

 

1. Реєстрація вашої ініціативи (ідея, проект) наhttp://www.dobrodel.org.ua (Відео-інструкція, як додати свою ініціативу на Dobrodel, доступна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Q2Ga23JaLWU, а також можна скористатися розділом "Допомога" безпосередньо на платформі Dobrodel).

 

 

Дедлайн – 20 вересня.


Майстер–класи для журналістів «Виборча реформа по-справжньому» (Київ, Харків, Дніпро)

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) за участю досвідчених тренерів, Вахтанга Кіпіані та Євгена Радченка, продовжує проведення дводенних майстер-класів для журналістів у регіонах України.

 

Ми раді оголосити про відкриття реєстрації для участі у заходах у Києві (6-7 вересня), Харкові (8-9 вересня) та Дніпрі (12-13 вересня)!

 

Участь у майстер-класах дасть Вам можливість ознайомитися з особливостями різних виборчих систем та обговорити можливості їх використання в Україні; спрогнозувати разом з учасниками наслідки застосування різних виборчих систем в Україні.

 

Досвідчені тренери поділяться знаннями на тему:

 • які існують стандарти проведення виборів;
 • які існують виборчі системи та наслідки їх застосування;
 • які особливості законопроектів про вибори, які зареєстровані в Парламенті;
 • що таке відкриті списки;

та пояснять:

 • чому частина політиків не хоче запровадження відкритих списків;
 • як журналісту вберегтися від маніпуляцій збоку політиків;
 • як не дати політику збрехати про вибори під час інтерв’ю та прес-конференції.

 

Детальна інформація з умовати участі та посиланнями на форми реєстрації знаходиться у доданому файлі.

 

Файли:

  IFES  виборча реформа  журналістика  Майстер-клас 


Навчальний курс Машав «Політика, стратегія та системи підтримки сільської місцевості» (Ізраїль)

Посольство Держави Ізраїль в Україні має честь повідомити про відкриття прийому заявок на новий курс MASHAV - Агенції з розвитку міжнародного співробітництва при Міністерстві закордонних справ Держави Ізраїль: «Політика, стратегія та системи підтримки сільської місцевості».

 

Ця навчальна програма буде особливо корисною для представників  урядових, неурядових та громадських організацій, представників сільських асоціацій, керівників кооперативів, працівників органів місцевого самоврядування, що займаються розвитком сільських районів.

 

Будь ласка, зауважте, що всі потенційні кандидати мають вільно володіти англійською мовою. 

 

Курс буде відбуватися з 28 листопада по 22 грудня 2016 року у Центрі досліджень сталого розвитку Weitz, місто Реховот, Ізраїль.

 

MASHAV надає стипендії для цілеспрямованих людей, метою професійної діяльності яких є оновлення сільських територій, пожвавлення розвитку маленьких містечок та сіл України.

 

Стипендії, які надаються MASHAV на конкурсній основі, покривають 100% вартості навчання, проживання та харчування під час курсу.

 

З детальним описом навчальної програми можна ознайомитися за посиланням:

Policies, Strategies and Support Systems for Rural Revitalization

 

Перелік необхідних документів та умови участі на курсі MASHAV

 

Завантажити анкету MASHAV 

 

Дедлайн – 9 вересня


Набір на безкоштовне навчання у сфері IT для внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО

Вже цієї осені внутрішньо переміщені особи з Донбасу та Криму, а також ветерани АТО зможуть безкоштовно пройти будь-який курс Академії в одному з трьох міст України - у Києві, Полтаві та Одесі.

 

Серед запропонованих напрямів студенти зможуть обрати курс WordPress+WooCommerce, Web-design, Back-End або Front-End розробки. Ініціатива проходить за підтримки шведської компанії Beetroot та стосується ветеранів АТО та вимушених переселенців із тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму. В цьому навчальному році Beetroot Academy планує надати до 60 безкоштовних місць.

 

Партнером Beetroot Academy став Центр зайнятості Вільньних людей (ЦЗВЛ). Це громадська організація, що покликана сприяти працевлаштуванню та соціальній реабілітації громадян України, які потребують допомоги. В рамках проекту «Воїну — гідна праця» ЦЗВЛ допомогає у навчанні та працевлаштуванні ветеранів АТО, а Програми навчання та розвітку для вимушених переселенців дають можливість адаптуватися в нових умовах. http://czvl.org.ua.

 

Beetroot Academy — це шведська освітня програма, яка готує студентів до реальної кар’єри в IТ. Використовуючи інноваційні методики навчання, викладачі Beetroot Academy концентруються на закріпленні практичних навичок, необхідних для майбутньої роботи. Окрім самого навчання, Академія пропонує курс англійскої мови та карєрне консультування із досвідченими HR-менеджерами Beetroot. 

 

Beetroot Академія — це соціальний проект. Ми допомогаємо людям розпочати кар’єру в IT і побудувати нове майбутнє для своїх родин. Але, як це зазвичай буває, не всі початківці можуть дозволити собі оплатити навчання. Більшою мірою в Україні це стосується вимушених переселенців зі Cходу та Криму, яким довелось покинути свої домівки та роботи.

 

Дедлайн – 18 вересня.


Постійний конкурс грантів «ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні»

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій  у співпраці з «Європейською правдою», в рамках проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується Європейським Союзом в рамках програми "Підтримка громадянського суспільства в Україні" ОГОЛОШУЄ ПОСТІЙНИЙ КОНКУРС ГРАНТІВ «ЗМІ ЗА ПРОЄВРОПЕЙСЬКІ ЗМІНИ В УКРАЇНІ».

 

Метою конкурсу є створення і розвиток потенціалу регіональних ЗМІ для висвітлення питань, пов'язаних з відносинами України та Євросоюзу, впровадження УА, інших зобов’язань України перед ЄС, для інформування суспільства про сутність європейської інтеграції та європейських цінностей, а також для просування реформ в регіональному вимірі, забезпечення провідних регіональних ЗМІ фінансовою спроможністю для сталого висвітлення європейської тематики, сприяння публічному обговоренню та підвищення інформованості громадськості про теми, пов’язані із ЄС, на місцевому, регіональному та міжрегіональному рівнях.

 

Передбачається, що виконання проекту сприятиме підвищенню обізнаності редакторів ЗМІ, провідних журналістів щодо відносин між ЄС та Україною і щодо процесу реформ, які підтримуються ЄС.

 

В рамках конкурсу пріоритет надається засобам масової інформації, що функціонують за межами столиці.

 

Вимоги до учасників конкурсу

 

До участі у конкурсі запрошуються ЗМІ, які:

 

• офіційно зареєстровані в Україні;

 

• мають щонайменше річний, бажано – трирічний досвід роботи;

 

• мають досвід публікацій за тематикою запропонованого проекту;

 

• мають сталу аудиторію в одному або декількох регіонах України (окрім Києва);

 

• мають спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування).

 

У конкурсі можуть брати участь регіональні ЗМІ всіх типів: інтернет, друковані та електронні ЗМІ (телебачення та радіо), а також конвергентні ЗМІ, що поєднують кілька типів.

 

Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з іншими регіональними ЗМІ, громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування (у тому числі з інших областей України).

 

Участь у конкурсі можуть брати приватні, комунальні ЗМІ та ЗМІ, створені у вигляді неприбуткової організації. Водночас, конкурс не передбачає можливості покриття податку на прибуток за рахунок донорських коштів.

 

Комерційні ЗМІ можуть надсилати заявки щодо участі в конкурсі як самостійно, так і в співпраці з некомерційною організацією. В цьому разі комерційні ЗМІ мають виступити фінансовими гарантами виконання проекту.

 

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними засобам масової інформації.

 

Максимальний розмір гранту – 375 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 200 000 – 300 000 гривень, в залежності від типу ЗМІ, менше фінансування дасть переможцям додаткову можливість подаватися на продовження проекту).

 

Максимальна тривалість проектів – 1 рік, але в будь-якому разі проект має завершитись до 31.03.2019 року. Переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку, що забезпечить збереження сталості або розширення проекту, який виконується.

 

Останній термін подання проектів – 30 вересня 2018 року.

 

Оголошення перших результатів – до 25 жовтня 2016 року.

 

Детальніше: http://www.ier.com.ua/ua/Grants?pid=5338.


Постійний конкурс грантів для ГО «Громадськість за проєвропейські зміни в Україні»

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою», в рамках проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується Європейським Союзом в рамках програми "Підтримка громадянського суспільства в Україні" ОГОЛОШУЄ ПОСТІЙНИЙ КОНКУРС ГРАНТІВ «ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗА ПРОЄВРОПЕЙСЬКІ ЗМІНИ В УКРАЇНІ».

 

Мета конкурсу – зростання залучення організацій громадянського суспільства до процесів моніторингу та публічного діалогу з органами влади щодо секторальних реформ у відповідності до виконання Угоди про асоціацію в таких секторах як правова, конституційна, судова та виборча реформи, фінансування політичних партій, реформа державного управління, охорона здоров'я, охорона довкілля, енергетика, транспорт, земельна реформа, технічні бар'єри в торгівлі та спрощення торгівлі, контроль безпеки продуктів харчування.

 

Учасники конкурсу: До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, які мають:

 

• статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні;

 

• щонайменше трирічний досвід практичної роботи у сфері запропонованого проекту;

 

• спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування).

 

Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з іншими регіональними громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування, ЗМІ (у тому числі з інших областей України).

 

Програма не надає грантів політичним партіям та релігійним громадам.

 

Максимальний розмір гранту – 750 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 300 000 – 500 000 гривень).

 

 

Максимальна тривалість проектів – 1 рік, але в будь-якому разі проект має завершитись до 31.03.2019 року. Переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку, що забезпечить збереження сталості або розширення проекту, який виконується.

 

 

Останній термін подання проектів – 30 вересня 2018 року.

 

 

Оголошення перших результатів – до 25 жовтня 2016 року.

 

 

Конкурс є постійним і триватиме до 30 вересня 2018 року. 

 

Детальніше: http://www.ier.com.ua/ua/Grants?pid=5336


П’ятий вишкіл «Асоціація з ЄС від А до Я: що вона дає Україні?» для журналістів (Івано-Франківськ)

Громадська організація «Інтерньюз-Україна» та Товариство Лева у партнерстві з Фондом міжнародної солідарності (Польща)  оголошують конкурс на відбір журналістів центральних та регіональних ЗМІ для участі у пятому вишколі «Асоціація з ЄС від А до Я: що вона дає Україні?». Вишкіл, що міститиме багато практичних вправ, є частиною проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», що реалізується за кошти Програми «Підтримка демократії», яка у свою чергу фінансується з Програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Вишкіл відбудеться 23-25 вересня 2016 року у м. Івано-Франківськ за участі провідних експертів та тренерів, а саме:

 • Едвін БЕНДИК (Польща)польський журналіст, есеїст, письменник, постійний дописувач часопису «Polityka», досліджує цивілізаційні проблеми та питання впливу нових технологій на суспільне життя;
 • Гражина СТАНІШЕВСЬКА (Польща)польський політик і громадський діяч, лідерка першої «Солідарності», депутат польського Парламенту та депутат Європарламенту (1989 – 2009 рр.);
 • Тарас ВОЗНЯК, український культуролог,  політолог, перекладач, головний редактор Незалежного культурологічного журналу «Ї»;
 • Тарас ВИСОЦЬКИЙ, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»;
 • Анатолій МАРЦИНОВСЬКИЙ, оглядач «Газети по-українськи», редактор журналу Представництва ЄС в Україні «Євробюлетень» (2007 – 2012 рр.), автор
НОВ�Н�