--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Капінус О.Г. взяв участь у засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

 

 Голова Романівської районної державної адміністрації Капінус Олексій Григорович у четвер, 25 серпня, взяв участь у засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Романівської районної ради, яке відбулося у великій залі засідань адмінбудинку за участю сільських, селищних голів району.

  Темою для розмови учасників зібрання стало питання обміну досвідом, отриманим під час робочої поїздки до Польщі делегації Романівського району, до складу якої увійшли голова Романівської РДА Олексій Капінус, голова Романівської районної ради Олександр Кондратюк, Миропільський селищний голова Валерій Гиндич, Старочуднівськогутянський сільський голова Анастасія Мартинюк, Нивненський сільський голова Надія Янішевська, Вільшанської сільський голова Петро Колотюк, заступник Романівського селищного голови Віктор Капінус, начальник Романівського сектору ДСНС Богдан Хотян, начальник відділу освіти Романівської РДА Оксана Гаврилова, заступник голови РДА Тетяна Кучинська, начальник управління фінансів РДА Наталія Горобець, начальник Дзержинського лісгоспу АПК Іван Мельник, голова Романівської спілки бійців АТО «Схід» Віталій Багінський.

Відкрив і вів засідання голова районної ради Олександр Кондратюк. У своєму виступі Олександр Павлович перш за все відзначив досить високий рівень прийому української делегації на польській землі. Загалом програма перебування у Польщі була вкрай цікавою і насиченою. Під час візиту представники Романівщини відвідали польські громади - гміни, де мали можливість пересвідчитись в тих перевагах, які змогли забезпечити гміни для своїх жителів. До речі, поляки першими 25 років тому провели адміністративне реформування і сьогодні прийшли до чіткого розмежування повноважень, ліквідації вертикалі влади й фінансового забезпечення місцевого самоврядування. Адже там левова частка коштів залишається у гмінах. Також в рамках програми поїздки учасники делегації ознайомились з прикладами добрих практик у сферах інвестицій в громади, функціонуванням Добровільних пожежних дружин, організацією та досвідом роботи з управління закладами освіти, культури, соціального захисту, співпрацею в цих питаннях з громадськими організаціями, прикладами благоустрою територій та їх озеленення.

Про шкільну освіту в Польщі, її високі стандарти навчання, сучасні європейські програми, доступність та інноваційність презентувала начальник відділу освіти РДА Оксана Гаврилова.

Начальник управління фінансів РДА Наталія Горобець ознайомила учасників засідання з податковою системою в Польщі.

Про систему пожежної безпеки, роботою  Добровільних  пожежних дружин досвідом з присутніми ділився начальник Романівського сектору ДСНС Богдан Хотян.

Зі своїми враженнями від поїздки виступили керівники територіальних громад району: Миропільський селищний голова Гиндич В.П., Нивненський сільський голова Янішевська Н.М., Старочуднівськогутянський сільський голова Мартинюк А.В. та Вільшанський сільський голова Колотюк П.Я. Кожен з них відзначив дану поїздку для себе надзвичайно цікавою і пізнавальною, оскільки вона дозволила глибше ознайомитися із системою місцевого самоврядування Польщі, побачити її сильні та слабкі сторони. Та для всіх очевидним було головне - значно вищий рівень життя жителів Польщі.

Підсумувавши роботу, голова ради акцентував на тому що за результатами візиту до Польщи делегати переконалися - польський сценарій реформ підходить українському місцевому самоврядуванню найкраще: «Сьогодні ми почули про досвід, який пройшла Польща, адже їхня система визнана найкращою в Європі. Ми напрактиці побачили результати впровадження адміністративних реформ, які відбулися у Польщі і які чекають Україну. Нам потрібно ще багато попрацювати аби наблизитися до побаченого у західних сусідів. На шляху до реформ кожен насамперед повинен розпочати зміни з самого себе. Відтак наші спільні стремління приведуть до бажаного результату». 

 За матеріалами офіційного сайту Романівської районної ради

НОВ�Н�