--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У разі працевлаштування учасників АТО роботодавці отримають фінансову вигоду

У разі працевлаштування учасників АТО роботодавці отримають фінансову вигоду

30 серпня набудуть чинності внесені на початку липня цього року зміни до Закону України «Про зайнятість населення», згідно з якими учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, віднесено до категорій осіб, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню. Відтепер роботодавець, який влаштував на нове робоче місце бійця АТО за направленням служби зайнятості строком не менше ніж на два роки, гарантовано протягом року отримуватиме щомісячну компенсацію витрат у розмірі єдиного соціального внеску (це 22 відсотки виплаченої зарплати). Таке ж матеріальне заохочення матимуть і суб'єкти малого підприємництва за працевлаштування безробітних учасників бойових дій на нові робочі місця у визначених пріоритетних галузях економіки.

 

«Ці законодавчі зміни – довгоочікувані для Житомирщини, адже за кількістю безробітних воїнів-захисників наша область – четверта в країні після Полтавської, Вінницької та Львівської. Зараз роботу в області знаходить в середньому кожен восьмий демобілізований учасник АТО. Запровадження фінансового заохочення мотивуватиме роботодавців більш охоче надавати місце праці колишнім бійцям»– зазначає директор обласного центру зайнятості Ігор Іщенко.

 

Досі компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавці могли отримувати у випадку працевлаштування молоді на перше робоче місце, осіб передпенсійного віку, дітей-сиріт, одного з батьків, які мають на утриманні дітей, внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю – тобто тих категорій населення, які відповідно до законодавства вважаються недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці. А суб’єктам малого підприємництва компенсація таких витрат здійснювалась за працевлаштування безробітних на нові робочі місця у пріоритетних галузях економічної діяльності, до яких віднесені сільське, лісове та рибне господарства, переробна промисловість, будівництво, торгівля, ремонт автотранспортних засобів та інші.

 

З 2013 року, відколи почав діяти такий матеріальний стимул для роботодавців, гарантовану зайнятість на два роки отримали 1239 жителів Житомирщини.

 

За словами Ігоря Іщенка, фінансова вигода – найкраще заохочення для роботодавця. Тож служба зайнятості має сподівання, що зможе швидше і більш результативно організовувати у подальшому працевлаштування демобілізованих бійців.

 

До відома, у січні-липні 2016 року послугами центрів зайнятості області користувались 2255 демобілізованих військовослужбовців, з яких 918 звернулися за допомогою у працевлаштуванні у нинішньому році, решта 1337 – це минулорічні клієнти служби. До роботи приступили 298 захисників території держави, кожен третій з яких новим місцем роботи обрав військову службу за контрактом у Збройних силах України (всього 98 осіб).

 

Продовжують отримувати послуги служби зайнятості (за даними на 12 серпня 2016 року) 1407 військовослужбовців. Найбільше їхніх звернень зареєстровано у міських центрах зайнятості, зокрема – Житомирському (185), Бердичівському (166), а серед районних центрів зайнятості – в Овруцькому (81), Черняхівському (75), Коростишівському (68) та Андрушівському (61). 

НОВ�Н�