--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

До уваги населення! Проведення самовільних робіт з очищення каналізаційних колодязів - небезпечне

До уваги населення! Проведення самовільних робіт з очищення каналізаційних колодязів - небезпечне

За інформацією Державної служби України з питань праці в 2016 році в Україні збільшилася кількість випадків смертельного травматизму у водопровідно-каналізаційних господарствах.


Основними причинами отруєння під час виконання газонебезпечних робіт у колодязях є: виконання робіт без засобів індивідуального захисту; виконання робіт в приміщеннях необлаштованих припливно-витяжною вентиляцією, внаслідок чого накопичуються шкідливі речовини та небезпечні гази; неякісне навчання персоналу з безпечних методів і прийомів виконання робіт.


о робіт у замкненому (обмеженому) просторі, в тому числі колодязях, люках, відстійниках тощо допускаються лише працівники, які:


• пройшли навчання та перевірку знань з безпечного ведення робіт;
• пройшли медичний огляд та не мають протипоказань до виконання даного виду робіт;
• забезпечені спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, контрольно-вимірювальними приладами та сигналізаторами шкідливих та небезпечних факторів навколишнього середовища;
• робота в замкненому просторі виконується за нарядом-допуском під керівництвом відповідального за роботи (майстра, бригадира) і після проведення цільового інструктажу щодо безпечних методів праці.


Перед початком робіт в каналізаційних колодязях, відстійниках, зливних ямах необхідно дотримуватись таких вимог безпеки:


• необхідно провести аналіз загазованості на наявність шкідливих та небезпечних речовин та при необхідності забезпечити їх вентиляцію (перед спуском в колодязь необхідно упевнитись, у відсутності шкідливих газів за допомогою переносного газоаналізатора або опусканням запаленого шахтарського ліхтаря);
• спуск людей до колодязя дозволено тільки у шланговому або ізолюючому протигазі;
• виконувати роботи у замкнених (обмежених) просторах повинна бригада не менш ніж з трьох працівників;
• відкриті каналізаційні колодязі повинні бути огороджені з метою запобігання потрапляння до них людей, тварин або наїзду транспортних засобів;
• під час спуску в колодязь, гноєзбірник або робочий канал, виконуючий роботу повинен одягти запобіжний пояс зі страхувальною мотузкою, яку повинен весь час тримати інший працівник, що перебуває на поверхні;
• у випадках коли газ не можливо повністю видалити з колодязя, працівник повинен кожні 10 хвилин виходити на поверхню та відпочивати 20 хвилин;
• під час виконання робіт всередині споруд каналізаційної мережі категорично забороняється застосовувати відкритий вогонь, палити, запалювати сірники, перевіряти наявність газу підпаленим папером.


Власники приватних домоволодінь! Пам’ятайте про небезпеку самовільного виконання робіт з очищення каналізаційних колодязів приватних будинків! Залучайте до виконання цих робіт лише спеціалізовані організації, які мають необхідний дозвіл!


Довідково


Станом на 30.06.2016 р. в Україні на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства загинуло 8 працівників. За аналогічний період 2015 року загинуло 2 працівника.


У Житомирській області цього року через порушення вимог трудової та виконавчої дисципліни було смертельно травмовано 1 працівника.


З метою запобігання виникнення нещасних випадків на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства 21-22 липня 2016 року головним державним інспектором відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Житомирській області – Талько В.М., було проведено семінари-наради для посадових осіб і працівників підприємств, робота яких пов’язана з обслуговуванням систем водопостачання та водовідведення міст Овруч (КП «Комунальник») і Коростень (КП «Водоканал»).

НОВ�Н�