--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

"Децентралізаційний марафон" на теренах Житомирщини

 

Андрушівка, Овруч, Чуднів, Новоград-Волинський, Баранівка, Ємільчине…- всього понад 50 великих та менших громад Житомирщини планує відвідати «Децентралізаційний марафон»

        Учасниками інформаційних заходів у рамках Децентралізаційного марафону є як посадові особи органів місцевого самоврядування, держслужбовці, так і мешканці різних населених пунктів. Маршрут складений орієнтовний і може бути змінений за запрошенням активу певної громади. Багатий марафон і на формат зустрічей: бесіди з активом громади (Яруньска ОТГ), розширені наради за участю сільських, селищних голів, представників РДА та облдержадміністрації (ОТГ Чуднівщини, Брусилівщини), відкриті сесії сільських та селищних рад (Броницька Гута) та інші.

 

Хроніка тижня: ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНИЙ МАРАФОН. Житомирщина

************************

         На сьогодні можливе створення Миропільської селищної ОТГ із центром у смт Миропіль, до складу якої увійдуть Миропільська селищна рада, Колодяжненська сільська рада, Малокозарська сільська рада. Населення перспективної ОТГ – понад 6 тис.осіб. Усі документи подані до Житомирської ОДА для подальшого внесення змін до Перспективного плану Житомирською обласною радою.

         Про шлях, який рухається громада майбутньої селищної ОТГ один із місцевих депутатів, сміючись, зауважив: «Коли ідея небагатьох заволодіває масами!»

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002140422169

 

************************

Уявна спроможність, або як мешканці бачать самодостатність громади с.Брівки

         «У нас є школа, садочок, залізнична станція. Дороги, правда, погані. Але ж громада живе. Є робочі місця, а завтра може й цього не бути», - лунало із зали. На що регіональний консультант з бюджетних питань АМУ Галина Семенець заперечила мовою цифр: «Базова дотація (згідно розрахунку горизонтального вирівнювання) становить 541 тис грн, разом з тим власні доходи загального фонду – 807 тис грн. Якщо порівнювати базову дотацію із державного бюджету із власними доходами, то вона становить більше половини. Що свідчить про надзвичайно низьку податкоспроможність цієї громади».

https://www.facebook.com/decentralization.marathon/?fref=nf

 

************************

Про децентралізацію влади йшлося на розширеній нараді за участю сільських, селищних голів, представників РДА та облдержадміністрації у Чуднові. Усі виступи свідчать про те, що громади поки що до об’єднання не готові, проте більшість виступаючих схиляються до об’єднання в одну територіальну громаду. На даному етапі вирішено активізувати роз’яснювальну роботу, ще раз обговорити цю проблему з громадами, щоб через короткий час уже повернутись до цього питання з конкретними пропозиціями.

http://www.chudniv.zhitomir.net/index.php?mode=news&id=3594

 

************************

         Баранівський міський голова Анатолій Душко про шлях до створення Баранівської міської ОТГ: "Головні принципи ‎децентралізації – справедливість, доцільність та відповідальність."

http://mrada-baranivka.gov.ua/index.php/news1/1299-ternystyi-shliakh-do-obiednannia-baranivskoi-terytorialnoi-hromady

 

************************

                             Старт починається із вказівника

         80-річний місцевий мешканець «Нас тепер тут називають не просто село… а «Вас вітає територіальна громада с.Колодіївки» і гордо додав: «Це – ми! Ми – громада села. Може щось покращиться у цьому житті.»

https://www.facebook.com/pulsreform.zt/?fref=nf

 

************************

Старт «Децентралізаційному марафону» було дано21 червня в Одесі під час ХІІ Українського муніципального форуму у присутності майже 250 голів громад з усіх регіонів України. Цю всеукраїнську акцію ініціювала Асоціації міст Україниз метоюактивізації та стимулювання процесу об’єднання і  формування спроможних громад.

«Децентралізаційний марафон» - це широкомасштабна акція, яка охоплює всі регіони України. Протягомпівроку (з червня по грудень 2016 року) у громадахвідбудетьсяблизько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціації. Регіональні консультанти проінформують про переваги децентралізації, роз’яснять процеси та етапи об’єднання громад, проконсультують і допоможут ь підготувати необхідні документи та проекти рішень. Важливим мотиваційним стимулом та чинником переконання у користі формування спроможних  громад стане участь у марафоні керівників уже діючих об’єднани хтериторіальних громад та їх розповідь про житт япісля об’єднання.

 

Світлана Прокоф’єва,

консультант з комунікацій Асоціації міст України,

моб.: (096)4489471.

НОВ�Н�