--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Про дотримання вимог безпеки під час жнив

В розпалі жнива – найбільш гаряча пора для  сільгосптоваровиробників. В цей період працівники села докладають усіх зусиль для того, щоб без втрат зібрати, вивезти з поля, переробити та сховати у зерносховища вирощений врожай.

І в цей напружений період значно зростає імовірність виникнення нещасних випадків, у тому числі зі смертельним наслідком, адже під час жнив працівники галузі зростає кількість задіяних в роботі людей, машин та механізмів. Збільшується тривалість виконання сільськогосподарських робіт на протязі доби.

До того ж жнива – це ще й сезон підвищеної  пожежної небезпеки у лісах, на торф’яних полях та сільгоспугіддях.

Не зважаючи на спеку, окремі роботодавці не дотримуються елементарних протипожежних правил: не проводять переджнивну підготовку полів; не обладнують та не укомплектовують транспортні засоби іскрогасниками та вогнегасниками; не проводять щоденний технічний огляд зернозбиральним комбайнам; допускають спалювання стерні, сухої трави та пожнивних решток, що категорично заборонено робити.

Найбільше нещасних випадків виникає безпосередньо на полях та дорогах.  

Аналіз нещасних випадків зі смертельним наслідком свідчить, що порушення безпеки праці можливо в тих господарствах, де слабка трудова та виробнича дисципліна, не приділяється належна увага проведенню вступного, первинного (повторного) інструктажу, попереднього та періодичного медичного огляду, якості навчання безпечним прийомам праці, перевірці знань, допуску до роботи без навчання та перевірці знань тощо. Найчастіше пожежі виникають при: не правильному відрегулюванню вузлів працюючих машин; відсутності іскрогасників; виконанні зварювальних робіт при ремонті техніки безпосередньо на хлібних масивах та палінні в невідведених для цього місцях.  

При збільшенні тривалості робіт протягом доби необхідно забезпечити належні умови праці працюючих в польових умовах з виконанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці та пожежної безпеки.

Виходячи з аналізу причин і обставин виробничого травматизму та враховуючи рекомендації комісій по розслідуванню нещасних випадків на виробництві, дійовими заходами профілактики можуть стати:

- організація інструктування, навчання з охорони праці та пожежної безпеки;

- забезпечення безпеки машин, сільськогосподарської техніки та виробничого  обладнання;

- передбачення технологічної перерви для працюючих протягом 30-40 хвилин після кожних 3-4 годин роботи зі встановленням оптимального графіку обідньої перерви;

- зміцнення трудової та виробничої дисципліни;

- проведення медичного обстеження;

- забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту;

- забезпечення дійового контролю та нагляду за охороною праці;

- дотримання правил дорожнього руху;

- забезпечення виконання вимог пожежної безпеки.

Зазначені та подібні заходи не вимагають від господарників якихось значних фінансових, трудових, матеріальних витрат, і в той же час сприятимуть збереженню життя і здоров’я працюючих, зменшенню матеріальних і моральних збитків. 

НОВ�Н�