--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Президент України підписав Закон щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів

Зміни до Закону «Про лікарські засоби» є першим кроком до запуску системного реформування сфери охорони здоров'я – Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів.

  Глава держави назвав підписання документа непересічною подією, до якої країна йшла довгі роки, адже весь час окремі представники влади, бізнесу та монополісти ринку медичних препаратів намагалися вибудувати ті чи інші бар'єри.

  Під час зустрічі з представниками громадськості та активістами, які долучилися до розробки змін до Закон «Про лікарські засоби» Глава держави наголосив, що з набуттям чинності документа держава та суспільство матимуть одразу кілька позитивних результатів.

  «Підвищиться якість лікарських засобів. Буде створена конкуренція на внутрішньому ринку. Надходитимуть аналогічні препарати і за рахунок конкуренції людина зможе обирати собі оптимальне співвідношення ціни та якості», – сказав Президент. 

Петро Порошенко також додав: «Ми перекриваємо ще один канал фінансування корупції в Україні, і це також очевидні переваги. І третя позиція - до нас в Україну зможуть нарешті приходити ведучі фармакологічні компанії, які з етичних міркувань відмовлялися платити хабаря. На сьогоднішній день ворота для них - для чесних і порядних - в Україні відкриті».

Крім того, зазначив Глава держави, імплементація Закону сприятиме підвищенню позитивного іміджу України в світі. «Ми з країни третього світу в частині фармакології переходимо на зрозумілу позицію для всіх наших партнерів. Це є дуже гарний і ефективний спосіб імплементації Угоди про асоціацію і виконання наших твердих обіцянок щодо її реалізації», - підкреслив Петро Порошенко.

  Президент також акцентував, що ухвалення закону є лише першим кроком до запуску системного реформування всієї сфери охорони здоров'я. «Попереду у нас ще величезна робота і я закликаю до спільних, скоординованих і узгоджених дій», - зазначив Глава держави, вітаючи і волонтерів, і всіх українців із такими необхідними і важливими змінами.

  Виконавчий директор Благодійного фонду «Пацієнти України» Ольга Стефанишина наголосила, що наразі реформа охорони здоров’я для кожного українця чи не на першому місці та подякувала Президенту і всім представникам влади за підтримку громадських ініціатив, спрямованих на поліпшення ситуацій у цій сфері.

  Глава держави доручив в.о. Міністра охорони здоров’я Віктору Шафранському підготувати ці підзаконні акти до розгляду вже на найближчому засіданні Уряду.

В. о. Міністра охорони здоров'я наголосив, що Закон є першим і дуже важливим кроком на шляху стабілізації та здешевлення цін на ліки. За його словами, вже завтра Міністерство звернеться до провідних світових виробників із закликом до реєстрації ще незареєстрованих в Україні лікарських засобів різних нозологічних груп, в першу чергу онкологічних, кардіологічних, ревматичних та інших препаратів, які є життєвонеобхідними.

  Віктор Шафранський повідомив, що до першого серпня планується запуск процесу референтного ціноутворення на лікарські засоби, що за попередніми оцінками розрахунками призведе до 20% зниження цін на ліки, які закуповуються за бюджетні кошти, а з першого жовтня – реімбурсацію ліків для хворих на серцево-судинні захворювання. Також опрацьовується концепція імпортозаміщення для української фармацевтичної промисловості.

НОВ�Н�