--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Національний банк України попереджає

Національний банк України попереджає про зростання кількості випадків нового виду шахрайства — крадіжки даних платіжної картки за допомогою систем зовнішніх інтерактивних голосових відповідей (IVR).

«У цій схемі держателям платіжних карток телефонують не самі шахраї, а запрограмовані ними роботи, які від імені "банку" просять надати інформацію про платіжну картку або логін/пароль від веб-банкінгу, які необхідні для здійснення платежу», — говориться у повідомленні прес-служби.

У Нацбанку наголошують, що дані платіжної картки (повний номер картки, термін її дії, код CVV/CVV-2, ПІН-код до картки), логін та пароль для входу до веб-банкінгу є конфіденційними і клієнти не повинні їх надавати іншим особам (також і працівникам банків, у яких ви маєте відкриті карткові рахунки). Працівники банку за жодних обставин не будуть і не мають права телефонувати до клієнта із запитом про таку інформацію.

Повний номер картки, слово-пароль, сума і дата останнього зарахування на картку можуть надаватися виключно для проходження ідентифікації під час вашого звернення до банку.

Тому в повідомленні НБУ застерігають: якщо вам телефонують невідомі особи на ваш мобільний телефон, називаючись працівниками будь-якого банку, служби безпеки, служби моніторингу, контакт-центру абощо, з вимогою провести «ідентифікацію», надати чи підтвердити дані вашої картки або надати будь-які інші ваші персональні дані, — рекомендуємо негайно припинити таку розмову. «Якщо ви надали шахраям дані своєї платіжної картки, необхідно негайно звернутися до контакт-центру банку, в якому ви обслуговуєтеся (номери телефонів є на зворотному боці платіжної картки), та здійснити її блокування», — зазначили в НБУ.

Джерело: CREDO

НОВ�Н�