--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

В області відбулося засідання тристоронньої соціально-економічної ради

Засідання тристоронньої соціально-економічної ради: на порядку денному – питання соціального захисту населення

Сьогодні, 15 червня, в Житомирській облдержадміністрації відбулося засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, присвячене обговоренню та визначенню першочергових дій органів влади, роботодавців і профспілок щодо забезпечення конституційних прав громадян та недопущення подальшого зниження життєвого рівня населення в умовах зростання цін на енергоносії (природний газ, електроенергію) і тарифів на житлово-комунальні послуги.


У засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, перший заступник голови обласної ради Володимир Ширма, голова Федерації профспілок області Неля Паламарчук, голова правління об’єднаної організації роботодавців області Сергій Бутенко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних організацій та установ, представники райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування області, громадських організацій та засобів масової інформації.


Зі вступним словом звернулася голова Федерації профспілок області Неля Паламарчук, яка повідомила, що очолювана нею організація є ініціатором проведення сьогоднішнього засідання, метою якого є формування спільних дій органів влади, роботодавців і профспілок щодо соціального захисту населення в умовах підвищення цін на газ відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №315 від 27.04.2016 та як наслідок подальшого підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.


Після заслуховування доповідачів та активного діалогу рада вирішила підтримати вимоги Федерації профспілок області щодо подання відповідних звернень до:


- Верховної Ради України щодо внесення змін до Законів України, зокрема «Про Державний бюджет України на 2016 рік», «Про індексацію грошових доходів населення», «Про ринок природного газу», «Про комерційний облік природного газу» та до Податкового кодексу України;


- Кабінету Міністрів України, зокрема щодо прийняття постанови «Про затвердження наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг для основних соціальних і демографічних груп населення» з метою приведення розміру прожиткового мінімуму у відповідність до його фактичного значення; проведення реформи оплати праці, підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС з метою приведення їх розмірів у відповідність з реальним розміром прожиткового мінімуму; погашення заборгованості з виплати заробітної плати в повному обсязі на державних підприємствах та підприємствах, у яких частка майна належить державі; встановлення ціни на природний газ для населення, бюджетних та неприбуткових організацій на рівні 3,913 грн. за 1 м3 та повернення до диференційованих норм споживання природного газу, які діяли до 1 січня 2014 року; зобов’язання Міністерства соціальної політики України прискорити підготовку проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про прожитковий мінімум» тощо.


Заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута зазначив: «Я від імені обласної влади підтримую дане звернення. Мені імпонує наш конструктивний діалог. Пропоную всі окреслені на сьогоднішньому засіданні питання об’єднати в комплекс та сформувати конкретні пропозиції щодо їх врегулювання на загальнодержавному рівні. Ми у цей нелегкий для держави час маємо діяти спільно. Тристороння рада – це приклад такої співпраці».

 

Прес-служба облдержадміністрації

НОВ�Н�