--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Романівській РДА проведено нараду з питань призову на строкову військову службу

13 червня 2016 року голова Романівської райдержадміністрації Олексій Григорович Капінус провів нараду з питання спільної взаємодії щодо проведення весняного призову до Збройних сил України в 2016 році.

У нараді взяли участь Колісніченко Юрій Іванович, військовий комісар Житомирського обласного військового комісаріату, який призначений на цю посаду з 27 травня 2016 року після повернення із зони проведення АТО, Дергачов Олександр Станіславович, заступник начальника ГУНП в Житомирській області, Томчевський А.Л., військовий комісар Романівського районного військового комісаріату, Кравець М.А., начальник дільничних інспекторів Романівського відділення поліції Новоград-Волинського відділу поліції ГУНП в Житомирській області, сільські і селищні голови району.

У вступному слові Капінус О.Г. зазначив, що Романівський район гідно виконував першу, другу, третю та четверту хвилі мобілізації і велику роботу проведено  щодо виконання військовозобов’язаними свого конституційного обов’язку із захисту територіальної цілісності України. Проте, є проблеми із проведенням весняної призовної кампанії 2016 року. Крім цього, зауважив голова райдержадміністрації, сільськими, селищними головами недостатньо проводиться роз’яснювальна робота серед населення району щодо строкової служби та із залучення до контрактної служби.

Томчевський А.Л., районний військовий комісар, довів до відома присутніх детальний аналіз призовної кампанії станом на 13 червня по кожній сільській/селищній раді району, вказав на недоліки та визначив конкретні заходи, які сприятимуть виконанню завдань з призову на строкову військову службу у повному обсязі.

Військовий комісар вкотре наголосив, що громадяни, які йдуть на строкову службу, не попадають у зону проведення антитерористичної операції, тому побоювання батьків та родичів призовників на цей рахунок є безпідставними. У свою чергу, юнаки, які досягли призовного віку, мають отримати повістки, з’явитись у райвійськкомат та пройти медичне обстеження.

Сільські, селищні голови зобов’язані повідомляти райвійськкомат про факти відмов від отримання повісток та про місце знаходження призовників, які ухиляються від проходження військової служби.

Існують упередження щодо проходження військової строкової служби у громадян за певними релігійними переконаннями. Законодавство України передбачає проходження альтернативної служби.

Колісніченко Ю.І., Житомирський обласний військком, звернув увагу учасників наради на те, що завдання ніхто не відміняв, їх потрібно виконувати. До районного військкомату мають прибути усі особи, які підлягають призову, інше питання – це визначення їх придатності/непридатності, а це робота медичної комісії.

Юрій Іванович також повідомив, що особисто був у зоні проведення АТО з весни 2014 року та повернувся у травні 2016 року, коли й був призначений на посаду військового комісара Житомирського обласного військового комісаріату.

Колісніченко Ю.І. також зауважив, що населення не обізнане з умовами проходження як строкової служби, так і служби за контрактом. Зокрема, на строкову службу призиваються громадяни України, яким виповнилося 20 років, а на військову службу за контрактом можуть зараховуватися громадяни віком від 18 років.

Дергачов О.С., заступник начальника ГУНП в Житомирській області, у своєму виступі зазначив, що представники поліції сприяють проведенню призовної кампанії та вживатимуть і надалі відповідних заходів впливу щодо осіб, які ухиляються від проходження строкової військової служби.

Підводячи підсумки наради, Капінус О.Г. наголосив присутнім на консолідації спільних зусиль щодо проведення весняного призову до Збройних сил України у 2016 році. «Захист суверенітету власної держави це обов’язок кожного громадянина України»,- зазначив Олексій Григорович.

 

 

 

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�