--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Діалог між владою і громадянським суспільством має бути конструктивним

Діалог між владою і громадянським суспільством має бути конструктивним

130 травня у Вінниці відповідальні за комунікації з громадськістю в облдержадміністрації, районних державних адміністраціях Житомирської області взяли участь у регіональному навчальному семінарі «Механізми взаємодії між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства».

 

Захід ініційований координатором проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві з Секретаріатом Кабінету Міністрів України в рамках реалізації проекту «Удосконалення інституційної спроможності Уряду України та інститутів громадянського суспільства для ефективної співпраці у процесах прийняття рішень». Спікери семінару:  заступник директора департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідуюча відділом сприяння розвитку громадянського суспільства та комунікацій з громадськістю СКМУ Наталія Окша; співробітник офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ольга Озерна; експерти ОБСЄ – Володимир Купрій та Олександр Вінніков; директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації Світлана Василюк.

 

1У своїх виступах спікери наголошували, що проведення консультацій з громадськістю набуває все більшого значення у прийнятті рішень, як на центральному, так і на регіональному рівнях. «Щоб діалог між владою і громадянським суспільством був конструктивним, сторони мають чітко розуміти свої права і обов’язки», – зазначив  експерт ОБСЄ Володимир Купрій.

 

Аналізуючи основні положення проекту Закону України «Про публічні консультації», Наталія Окша звернула увагу, що суб’єктами владних повноважень у проекті передбачені не лише органи виконавчої влади. Проект Закону спрямований на забезпечення відкритості та прозорості діяльності органів публічної влади, підвищення якості та легітимності схвалюваних органами публічної влади рішень з урахуванням думки усіх заінтересованих суспільних груп. Учасники семінару отримали низку рекомендацій щодо шляхів залучення громадськості до процесу прийняття рішень, взаємодії із громадською радою, а також взяли участь у тренінгах: «Консультації з громадськістю: практичні аспекти організації та проведення»,  «Форми консультацій з громадськістю. Порядок проведення консультацій».  

НОВ�Н�