--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Закликаємо до обговорення проблем освіти у громадських колах

Закликаємо до обговорення проблем освіти у громадських колах

Міністерством освіти і науки України  ухвалено стратегію на модернізацію мережі навчальних закладів країни. Пріоритетним завданням є створення опорних шкіл, основною метою яких є забезпечення дітей  сільської місцевості доступом до якісної освіти. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час свого виступу у Кабінеті Міністрів.

У  Романівському районі  рішенням сесії районної ради визначено опорним закладом Романівську гімназію та оптимізовано Хижинецьку ЗОШ І-ІІ ступенів із кількістю учнів  21 у заклад першого ступеня, Товщанську ЗОШ І-ІІ ступенів (36 учнів) у Товщанську ЗОШ І ступеня, Червонохатківську ЗОШ І-ІІІ ступенів  (43 учні) у Червонохатківську ЗОШ І-ІІ ступенів, Ясногородську ЗОШ І-ІІІ ступенів за умови відсутності учнів старшої школи у заклад другого ступеня. Це питання викликало неабиякий резонанс і обговорення серед населення. Знаходяться як прихильники так і противники ідей оптимізації мережі.

Діти хочуть навчатися у великих колективах, займатися у гуртках, вивчати додатково предмети на вибір, мати врешті-решт більше однокласників для спілкування, ширше коло друзів.

Такі результати показало анкетування серед учнів малокомплектних шкіл. Батьки  ж занепокоєні майбутнім дітей:  одні бажають довозити дітей до шкіл, які посідають перші рейтингові місця у районі (Романівська і Миропільська гімназія) інші занепокоєні питаннями адаптації до нових умов і побоюються віддавати дітей у більші школи. Та ми впевнені, що висококваліфіковані педагогічні працівники кращих навчальних закладів допоможуть адаптуватися у нових умовах і створять середовище для успішного розвитку кожного учня зокрема, адже над цим працюють соціально-педагогічні служби навчальних закладів. 

Однією із головних проблем є налагодження підвозу дітей до шкіл. Для закупівлі одного автобусу району необхідно виділити п’ятдесят відсотків для співфінансування, при його вартості 1 млн. 600 тис. грн. А нам, для забезпечення безперебійного підвозу, необхідно не менше трьох автобусів. Ці питання вимагають негайного вирішення.

Відділ освіти Романівської районної державної адміністрації усвідомлює відповідальність за нововведення і готовий до обговорення проблем освіти у громадських колах. Тому на наступному тижні, в період з 31 травня по 3 червня, ініціюємо проведення круглих столів на тему «Перспективи розвитку освіти району» в Романівській і  Миропільській гімназіях та Старочуднівськогутянській ЗОШ І-ІІІ ступенів. До обговорення проблем запрошуємо всіх небайдужих, батьків, вчителів навчальних закладів району, сільських та селищних голів, депутатів місцевих рад усіх рівнів. Розраховуємо на вашу підтримку! Впевнені, що тільки разом ми досягнемо успіху!

Наші діти мають право і заслуговують на якісну освіту!

Гаврилова О.Л.,

начальник відділу освіти

райдержадміністрації

НОВ�Н�