--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

22 травня у Романові відбулися заходи до Всеукраїнського дня вишиванки

Голова Романівської районної державної адміністрації Капінус Олексій Григорович 22 травня взяв участь у святкових заходах, які відбувалися у Романові в рамках Всеукраїнського дня вишиванки. Вінцем свята став обласний відкритий пісенно - поетичний фестиваль «А льон цвіте» пам’яті Івана Михайловича Сльоти.

Творчість Івана Сльоти знайшла свою зоряну стежку в народі. І в цей день, на святі зібрались справжні поціновувачі  його таланту.

Літературна  зустріч  поетів Романівщини  «З твого серця», що пройшла у районній бібліотеці для дорослих, стала початком святкового дійства. До учасників зустрічі з вітальним словом звернулася Кучинська Т.В., заступник голови райдержадміністрації.

Лише від любові до рідної землі могли народитися щирі рядки, з якими познайомили присутніх відомі місцеві поети Юрій Кондратюк, Надія Бучко, Ліна Масляна з смт. Романів, Валентина Польова з с.Романівка, Віктор Кулаківський з с. Старочуднівська Гута.

На святі  виступили і молоді талановиті учасники свята, які роблять свої перші поетичні кроки це Марійка Новік, Скоробагата Владислава, Мусійчук Дарина з Романова, Анна Рибчинська з Мирополя,  Анастасія Слюсаренко з Печанівки, члени літературної студії «Гармонія» - Віталій Пеньківський, Софія Прес, Ілона Захарченко, Антон Перцов, Марина Шкляр, Евеліна Складанюк. Гумористичні твори подарував Станіслав Гановський із села Межирічка.

Надзвичайно хвилюючим для артистів було брати участь у пісенному конкурсі «А льон цвіте», адже одним з обов’язкових творів до виконання був саме твір Івана Сльоти. Виконавці прагнули до всіх донести його пісню, можливо дещо по-новому, по-сучасному…

У фестивалі взяли участь народні хори, вокальні ансамблі, колективи малих форм. Вони показали високий рівень артистичності та вміло підійшли до підбору реперуару.

Учасники конкурсу оцінювалися за такими критеріями: репертуар, його складність і художній рівень, виконавська майстерність, артистичність і сценічна культура, колоритність та оригінальність творів.

Кращими стали:

  • у номінації народні хори – І місцехоровий колектив Биківського  будинку культури, ІІ місце- народний аматорський хор «Для душі» районного будинку культури,  ІІІ місце - хоровий колектив Романівського сільського Будинку культури;
  • у номінації вокальні ансамблі -  І місце - ансамбль Врублівського сільського Будинку культури, ІІ місце - народний аматорський вокальний ансамбль «Сузір’я» районного Будинку культури, ІІІ місце – колектив Миропільського Будинку культури;
  • у номінації колективи малих форм – І місце тріо «Росава»  районного Будинку культури,  ІІ місце – ансамбль клубу с. Паволочка,  ІІІ місце – ансамбль Печанівського сільського Будинку культури.

Дипломом за участь та подарунком журі відзначило виступ юної поетеси Марійки Новік, яка відкрила фестиваль «А льон цвіте».

Слід зазначити, що участь у фестивалі взяли поети та колективи з різних куточків району. У залі витало милозвуччя української пісні та щире поетичне слово Івана Михайловича.

Справжньою окрасою свята став конкурс на «Краще українське вбрання».

У  номінації найкраща сорочка – вишиванка  І місце  зайняла Харчук Раїса Володимирівна із с. Хиженці, ІІ місце Бондарчук Алла Сергіївна  із селища Романів, ІІІ  місце здобула Маліновська Людмила Едуардівна з райцентру.

У номінації  «Родина у вишиванках» перемогу здобула родина  Кондратюків Олександра Павловича, голови Романівської районної ради,  та Наталії Володимирівни з Романова.

У номінації «Найкраща  дитяча вишиванка» визнана блузочка  Ангеліни Якимчук.

У номінації  «Збереження традицій поліської вишивки» визнані  найкращі роботи, представлені Коверчук Марією Ярославівною з с. Карвинівка.

Капінус О.Г., голова районної державної адміністрації, очолював журі та провів церемонію нагородження разом з Лободзінською А.Ф., завідувачем сектору культури райдержадміністрації. Усі учасники обласного відкритого пісенно–поетичного фестивалю «А льон цвіте»  відзначені дипломами та призами.

Переможці конкурсу представлятимуть Романівщину на заключному етапі Всеукраїнського фестивалю імені Івана Сльоти «А льон цвіте», який пройде  4 червня в місті Житомир.

На центральній Площі Єдності розгорнула роботу виставка-ярмарок робіт народних умільців Романівщини. Розмаїттям квітували вироби з бісеру, тканини, дерева, вишиті картини, рушники серветки,  скатертини, килими та дитячі роботи вихованців районного будинку дитячої творчості. Краєзнавчий музей Романівщини представив колекцію  вишиванок, зібраних з різних куточків нашого району.

Наші місцеві художники Нечай Світлана Іванівна та Березовський Віктор Дмитрович, а також юні таланти із школи мистецтв теж не залишилися осторонь, а представили на виставку свої картини.

Фестиваль завершився спільною піснею «А льон цвіте», яку виконали усі присутні в залі районного Будинку культури селища Романів.

 

 

 

Сектор культури

райдержадміністрації

НОВ�Н�