--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Романові відбувся круглий стіл з питань утворення громад з німецьким експертом з децентралізації

У Романові відбулося засідання круглого столу з питань утворення громад з німецьким експертом з децентралізації

Сьогодні, 18 травня, Капінус О.Г., голова Романівської районної державної адміністрації, взяв участь у засіданні круглого столу з питання підтримки проведення реформ децентралізації державної влади за участю німецького експерта з питань децентралізації та старшого радника у сфері комунального господарства Олівера Ерета, експерта з децентралізації Ірини Банковської, яке відбулося у залі засідань Романівської районної ради. 

Учасниками круглого столу були Кондратюк О.П., голова Романівської районної ради, Біленький О.П., перший заступник голови райдержадміністрації, Кучинська Т.В., заступник голови райдержадміністрації, депутати районної ради, сільські, селищні голови, секретарі рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, громадськість району, засоби масової інформації.

Захід проведено за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH, GIZ), яке реалізовує низку проектів з підтримки адміністративної та територіальної реформи за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Розпочинаючи засідання круглого столу, Капінус О.Г. висловив сподівання, що досвід Німеччини у питанні децентралізації державної влади буде врахований та використаний при формуванні і функціонуванні об’єднаних громад у Романівському районі.

У своєму виступі Олівер Ерет, який очолював громаду у Німеччині та має великий управлінський досвід, інформував про те, що реформа з децентралізації влади розпочалася у Німеччині 40 років тому і, за його словами, вона себе виправдала. Німецький експерт зауважив, що для успішного проведення децентралізації слід віддати на місця більші повноваження та фінансові ресурси. Очолювати громаду повинні висококваліфіковані управлінці та ефективні менеджери. При цьому повинен бути контроль з боку громадськості за діями керівництва громади, зокрема, за дотриманням ним загальнодержавного законодавства.

Разом із цим, Олівер Ерет підкреслив, що основою розвитку держави є податкова чесність. Інформуючи про формування місцевих бюджетів у Німеччині, радник зазначив, що більше половини бюджету громад складає податок на прибуток підприємств. Решту бюджету складають – податок на прибуток фізичних осіб (15 % залишається у громаді), податок на землю і нерухомість, акцизний податок на паливо, туристичний збір тощо. Таким чином, 2/3 коштів на потреби громади покриваються за рахунок податків, 1/3 коштів – за рахунок збирання плати за надання адміністративних та комунальних послуг. Субвенція держави для громад становить лише 15 %.

Стосовно принципу утворення громад, Олівер Ерет зауважив, що мінімальна громада у Німеччині нараховує від 8 тисяч населення. Рада громади утворюється шляхом пропорційного представництва у ній членів кожного населеного пункту. Розподіл фінансових ресурсів відбувається шляхом фінансового вирівнювання. Тобто громаду сприймають як єдине ціле і її керівництво дбає про добробут усієї території без надання преференцій окремим населеним пунктам.

До Олівера Ерета, німецького експерта з питань децентралізації, із запитаннями звернулися учасники круглого столу: Іщук А.В., Романівський селищний голова, Лаврінчук В.І., Печанівський сільський голова, Горобець Н.А., начальник управління фінансів райдержадміністрації та інші, яких цікавили організація та фінансування сфери охорони здоров’я, освіти тощо.

Також, виходячи з географічного положення та чисельності населення Романівського району, експерт висловив своє бачення стосовно кількості громад на теренах району. На його думку, доцільно було б створити 4. Проте, зауважив, що це не є догма, а лише порада.

Відповівши на запитання учасників круглого столу, Олівер Ерет висловив сподівання, що Україна, реалізувавши реформу з децентралізації державної влади, розпочне стрімкий розвиток та в кінцевому результаті увійде до складу ЄС.

На закінчення Капінус О.Г., голова Романівської райдержадміністрації, подякував Оліверу Ерету і Банковській І.М. – експертам з децентралізації, за візит та проведення у районі круглого столу з питання, яке на сьогодні є надзвичайно важливим і актуальним.

Прес-служба райдержадміністрації 

НОВ�Н�