--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Відзначено кращих медичних сестер району

Відзначено кращих медичних сестер району

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.

День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл (12.05.1820 - 13.8.1910). Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження – 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра – це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу.

Адже складно собі уявити нашу медицину без медичної сестри. Це одна з найгуманніших професій нашого часу, так як життя людини, її здоров’я - головні цінності для кожного. Саме вони виконують всі призначення лікаря, їх небайдуже слово відіграє чималу роль в процесі одужання хворого. За даними статистики на плечі медсестер лягає близько 80% всього догляду за хворими. 

З цієї нагоди в центральній районній лікарні та комунальній установі «Центр первинної медико-санітарної допомоги Романівської районної ради» було відзначено кращих медичних сестер району. З вітальними словами до присутніх зверталися заступник голови райдержадміністрації Т.В.Кучинська, т.в.о. завідувача сектору охорони здоров’я райдержадміністрації А.Й.Пожарко, головний лікар ЦРЛ В.П.Хмільовська, головний лікар КУ «ЦПМСД» О.М.Галяс, керівники профспілок медичних установ та й самі колеги вітали інших. У своїх виступах вони бажали медичним сестрам району насамперед здоров’я та родинного затишку, дякували за важку щоденну, часто не помітну на перший погляд роботу, яка полегшує біль пацієнтів.

Крім того, грамотами райдержадміністрації та районної ради, центральної районної лікарні та комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Романівської районної ради» було відзначено кращих з кращих медичних сестер району.

 

Пожарко А.Й., тв.о. завідувача

сектора охорони здоров’я

райдержадміністрації

НОВ�Н�