--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Хто з жителів області може отримати житло від держави? ВІДЕО

Хто з жителів області може отримати житло від держави? ВІДЕО

Хто, де і скільки будує у Житомирі? Хто може дозволити собі таку розкіш, як власні квадратні метри? Наскільки у цьому питанні молодим родинам та пільговим категоріям населення допомагає держава?

 

Ці та інші питання активно обговорювали 25 квітня у програмі «Відкрита студія» телеканалу СК1.

 

Гостями програми були: Ірина Приймак – головний спеціаліст відділу регіональних програм та житлової політики департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Житомирської ОДА; Павло Шестопалов – директор Житомирського регіонального управління «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»; Роман Гуртовенко – правозахисник та Сергій Яцик – телеведучий каналу СК1.

 

Павло Шестопалов зазначає: «Близько 33 тисячі сімей області зареєстровані у черзі на отримання квартири. Що стосується первинного ринку житла, то зараз будується невелика кількість помешкань як в м. Житомирі, так і в області. Ціна квадратного метру новобудови в Житомирі залежить від будівельних особливостей житлового будинку – від 12-13 тис. грн на першому поверсі до 16-18 тис. грн на вищому поверсі».

 

У Житомирському регіональному управлінні «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» є програми для потенційних власників житла:

  • Державна програма «Доступне житло» 70/30;
  • Пільгове кредитування для забезпечення молоді житлом;
  • Довготермінове пільгове молодіжне кредитування за рахунок власних коштів Фонду;
  • Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів.

«У 2015 та 2016 роках пріоритет у забезпеченні житлом мають пільгові категорії населення області – родини загиблих учасників АТО та інваліди I та II групи, які брали участь в АТО. На сьогодні таких родин 44 – 28 сімей загиблих та 16 родин інвалідів, інваліди I та II групи. В минулому році департаментом містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Житомирської ОДА, як розпорядником коштів, було придбано 77 квартир та 1 житловий будинок за рахунок державних коштів – забезпечено житлом майже всі родини, які стояли на обліку в 2014-2015 роках» – акцентує увагу глядачів Ірина Приймак.

 

Детальніше про забезпечення житлом жителів області дивіться у сюжеті.

НОВ�Н�