--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

До 30-тих роковин Чорнобильської катастрофи

            Тоді ще ми не вірили в громи…
                          Життя ж завмерло раптом  - істуканом
               Так Бог судив, щоб очі возвели
                 У небо ми не синє вже – булане
              І стали ми на землю коліньми
                        Й прощалися, як з матір’ю землею,
             У квітні квіти падали грудьми
                  На сивий попіл спаленого глею.
                       

 В.Базелюк «Чорнобиль» 

 

Ту  мирну весняну українську ніч люди ніколи не забудуть.

Оспівана у веснянках нашими предками проходила вона по рідній землі співом птахів, первоцвітом садів, квітучою і ошатною.

Це була пора Надій і Чекань.  Час Юності і Любові.

Та тільки до жахливої позначки – до радіаційної межі проораної 26 квітня 1986 року.

Почався відлік Чорнобильської катастрофи.

30 років пройшло з тих пір, і 30 років цвітом скорботи цвітуть чорнобильські сади, і щемить серце від того, що не на добро це, не на життя.

Захід до 30-тих роковин Чорнобильської катастрофи: «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської» підготували та провели у великій залі адмінбудинку районної ради  Романівська районна бібліотека для дорослих та Будинок культури. Ведучі заходу Валентина Баша та Тетяна Пославська зазначили, що хоча наш район і не має статусу радіаційної зони, але біда розчинилася і в нашому Романівському краї, у воді джерельних криниць, у духмяному повітрі, у всій красі природи.

Насамперед вона розчинилася у людях, у ліквідаторах, які кинулись на захист людей та рідної землі. Першими з числа ліквідаторів були Чепіль Андрій Степанович, Барабаш Леонід Петрович, Головня Микола Павлович, Когут Анатолій Іванович. Загалом за повістками райвійськкомату на ліквідацію було направлено 127 наших земляків.

З словами великої шани і подяки  до присутніх учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які прибули з 16 сільських і селищних рад Романівського району, звернувся Капінус О.Г., голова райдержадміністрації.

Нагороди учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а це 78 ювілейних медалей до 30-тих роковин Чорнобильської  трагедії «За заслуги» та 3 пам’ятні ордени «За мужність», які були виготовлені за підтримки Народного депутата України В.Й.Развадовського, вручили Капінус О.Г., голова Романівської районної державної адміністрації, Свиридюк Л.А., керуюча справами Романівської районної ради, Галяс О.М., голова Романівської районної партійної організації Житомирської області Всеукраїнської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу».

Своїми спогадами про чорні дні Чорнобильської катастрофи поділився ліквідатор 1 категорії Ласкажевський Володимир Мар’янович, який до цієї дати написав пісню, яку й сам виконав.

Хвилиною мовчання присутні вшановали всіх загиблих і померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Чорнобиль. Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, а цей день продовжує хвилювати і тих людей, кого він зачепив своїм недобрим крилом і особливо молодь. Це прозвучало і у виступі учнів Романівського ліцею. А зворушливу пісню «Чолрнобильська біда» виконала викладач школи мистецтв  Світлана Діхтярук.

Захід – реквієм закінчився Молитвою за Україну у виконанні дитячого зразкового ансамблю «Пролісок» та учнів школи мистецтв, словами якої просили, щоб Господь захистив нашу рідну Україну, велику, святу землю від війн, чорнобилів і дав нам Мир Щастя, Злагоду й Любов.

Після закінчення заходу ліквідатори та всі присутні поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи», який розташований на площі Слави смт.Романів.

Баша В.О., бібліотекар

районної бібліотеки для дорослих

НОВ�Н�