--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

26 квітня 2016 року – 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2016 року – 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них - 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Проте Чорнобиль і досі є незагоєною раною.

Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй - Чорнобиль. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у ВІЧНІСТЬ. Сьогодні Чорнобиль для нас - це майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця. Це 289 перших вогнеборців, які пройшли горнило ЧАЕС, з яких нині залишились працювати тільки декілька.

Потерпілі - це не лише люди, які безпосередньо зазнали горя, але й ми з вами. Бо Чорнобиль, більшою чи меншою мірою, торкнувся кожного з нас. Адже якби не аварія, то не було б настільки скалічених доль і стільки хвороб. А якби не люди, які пожертвували собою, щоб ліквідувати наслідки аварії, то не було б і всіх нас. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Чорнобиль був, є і буде, а тому згадувати про нього потрібно не лише раз на рік, а робити це постійно. Бо, що б там не було, але ми всі маємо пряме відношення до трагедії. І відлуння Чорнобильських дзвонів буде чути ще не одне покоління.

Пам’ять… Саме вона є рушієм еволюційного поступу в майбутнє й оберегом найвищих загальнолюдських цінностей. І якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитися у майбутнє.

Внаслідок Чорнобильської катастрофи радіаційного забруднення зазнали 3,5 мільйона гектарів лісів України. На 157 тисячах гектарів заборонена будь-яка діяльність, у тому числі й полювання, риболовля та збирання грибів і ягід.

Учасниками ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи були і наші земляки – романівці. На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Романівської райдержадміністрації перебуває  257 осіб з числа громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них за категоріями, що визначені Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

- учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС   - категорія 1 - 18  осіб.;

- учасники ліквідації аварії на ЧАЕС - категорія 2 - 55  осіб.;

-учасники ліквідація аварії на ЧАЕС - категорія З – 4 особи.;

-дружина громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою,1 категорія - 6 осіб  ;

-дружина громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою,2 категорія- 1 особа;

-діти, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, -  52 особи;

-діти - інваліди , потерпілі від Чорнобильської катастрофи, -1 особа.

Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зазначені особи у Романівському районі отримують відповідні компенсаційні виплати та пільги. 

Прес-служба райдержадміністрації


НОВ�Н�