--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Відбулось виїзне засідання районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу

На базі Ягодинської ЗОШ відбулось виїзне засідання районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

У рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом відбулося чергове виїзне засідання районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу на базі Ягодинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

До порядку денного засідання було включено питання про досягнуті результати в ході реалізації районної Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки, з якого проінформував перший заступник голови райдержадміністрації О.П. Біленький. Зокрема, Олександр Петрович відмітив, що за 2015 рік флюроографічно обстежено 8525 осіб з числа жителів району при плані 10965 осіб, що становить 77,7%. За результатами обстеження виявлено 21 особу, яка захворіла на туберкульоз вперше, із яких 1 дитина до 14 років. Виявлено 1200 дітей, які мали позитивну реакцію Манту та 4 туб. віражні дитини з гіпералергічною реакцією Манту. Дана категорія дітей до обстежена, пролікована та оздоровлена. Він також наголосив на тому, що проводиться робота щодо ефективності діагностики туберкульозу, зокрема, методом мікроскопії мокротиння, посилено профілактичну роботу серед населення з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу. Підвищено рівень управлінської компетенції осіб, відповідальних за організацію флюорографічного обстеження населення. З цією метою, забезпечено проходження тематичних семінарів для лікарів первинної ланки.

Про організацію спільної роботи лікувально-профілактичних закладів району, відділів райдержадміністрації, виконкому Ягодинської сільської ради з питань протидії  туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, профілактики наркоманії, тютюнопаління, вживання алкоголю, пропаганді здорового способу життя серед учнівської молоді проінформували головний лікар комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Романівської районної ради» О.М. Галяс; лікар-фтизіатр Романівської ЦРЛ, член районної координаційної ради та координатор роботи з протидії туберкульозу в районі М.С. Сич; начальник служби у справах дітей райдержадміністрації В.І. Данилевич; директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Г.М. Левкович.

Також, в рамках проведення засідання колективом Ягодинського загальноосвітнього закладу організовано та проведено виховний захід у формі ток-шоу «Доброго здоров’я» на Ягідка ТБ. В ролі ведучого виступив учень 9 класу – Владислав Таргонський, йому допомагали журналісти –Діана Слободенюк (10 клас) та Тетяна Булич (9 клас). Гостем у студії був юнак Вадим Короткий (9 клас), який панічно боявся захворіти на невиліковну хворобу. Допомогти йому взялися фахівці: доктор медичних наук, професор – Богдан Віталійович Сірик (учень 9 класу), лікар-імунолог – Аліна Юріївна Булич (учениця 10 класу), головний санітарний лікар України – Аліна Віталіївна Лопоха (учениця 9 класу). Герої передачі відповідно до свого фаху коментували, переконували, підтверджували чи заперечували факти стосовно таких хвороб як ВІЛ/СНІД та туберкульоз. У ході ток-шоу були «прямі включення» з Ягодинської сільської лікарської амбулаторії, де йшла розмова з сімейним лікарем Ольгою Яківною Лозінською та з Ягодинської ЗОШ І-ІІІ ст., де пройшло інтерв’ю з учнями та вчителями на тему ВІЛ/СНІДу й туберкульозу. У ході передачі глядачі познайомилися з Доктором Панацейкіним, прослухали статистичні дані щодо захворюваності жителів країни на СНІД та туберкульоз, подивились соціальну рекламу та отримали рекомендації фахівців щодо убезпечення себе від таких важких захворювань.

В свою чергу за вдало підготовлений захід від членів координаційної ради було вручено подарунки – футбольний м’яч та солодощі для підтримки надалі здорового способу життя учнівської молоді закдаду.

За підсумками засідання прийнято ряд рішень, реалізація яких направлена на поліпшення скоординованої роботи органів виконавчої влади, культосвітніх та медичних закладів, соціальних служб з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в районі.

НОВ�Н�