--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Екскурсія до Романівського відділення поліції

Екскурсія до Романівського відділення поліції

У районні тривають весняні канікули, у дітей з’явилося багато вільного часу, який вони часто не знають, як продуктивно та з користю використати, тому в канікулярний період активізується робота з попередження негативних явищ в підлітковому середовищі.

З метою профілактики дитячої  злочинності, вже протягом кількох років поспіль, Романівське відділення поліції спільно з службою у справах дітей райдержадміністраці та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовує та проводить екскурсії до відділення поліції. Цього року відвідати його пощастило дітям з смт. Романів, які перебувають під опікою та проживають у прийомних сім’ях.

Екскурсантів привітно зустрів інспектор поліції Романівського відділення поліції  Балик О.О., який розпочав екскурсію з чергової частини. Діти відвідали кімнати для затриманих, які вчинили адміністративні правопорушення, ізолятор тимчасового утримання взятих під варту осіб, кімнату допитів. Олександр Олександрович розповів про кожне приміщення, навів приклади, за які правопорушення настають ті чи інші види покарань.

Далі Балик О.О. запросив неповнолітніх до актової зали, де провів з ними бесіду щодо попередження вчинення правопорушень, злочинів, запобігання дитячій бездоглядності, шкідливості вживання алкогольних та наркотичних речовин, тютюнових виробів. Також він повідомив, що в останні роки проблема підліткової злочинності набула особливої гостроти та актуальності. Кожний п’ятнадцятий злочин в Україні – справа рук неповнолітніх, так, у минулому році підлітки у нашій країні здійснили понад 14 тисяч правопорушень. Тому, в умовах реформування системи внутрішніх органів, велика увага приділяється саме профілактиці негативних явищ у підлітковому середовищі, посиленню відповідальності  неповнолітніх перед законом.

Пізніше екскурсантів провели до спортзалу, де Балик О.О. спільно з колегою Іщуком В.А., продемонстрував зброю, роз’яснив правила  застосування та використання спеціальних засобів, якими керуються в роботі працівники органів внутрішніх справ. Кожен учасник екскурсії міг потримати в руках засоби активної оборони у вигляді наручників, бронещитів, касок, балонів зі сльозоточивою речовиною, зброю для проведення спецоперацій, бронежилети, в тому числі ті, якими користувались працівники поліції в зоні антитерористичної операції. Було представлено систему зв’язку між патрулями для забезпечення громадського порядку – рації.

Екскурсія завершилася на штрафному майданчику, де діти на власні очі змогли побачити до яких наслідків може призвести водіння транспортного засобу у стані алкогольного сп’яніння та за відсутності елементарних знань правил дорожнього руху.

У ході екскурсії діти  отримали безліч позитивних емоцій, задавали багато запитань, цікавились за яких умов приймають до лав поліції.

Підводячи підсумок проведеного заходу, Олександр Олександрович відмітив, що підлітки є найбільш незахищеною соціальною категорію, зі своїми ідеалами і цінностями. Дітям часто важко поділитися своїми проблемами з батьками, оточуючуми, через страх незрозуміння та отримання покарання, це призводить до необдуманних вчинків та дій. Інспектор поліції наголосив, що діти можуть звернутися зі своїми проблемами до нього, до служби у справах дітей райдержадміністрації та районного центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де їх завжди вислухають, підтримають та нададуть допомогу у вирішенні їх проблем.

 Алла Зелюнко,

головний спеціаліст

служби  у справах дітей

райдержадміністрації

НОВ�Н�