--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У Романівському районі відбувся обласний тематичний семінар

Права людини – для всіх

15 грудня у великій залі районної ради відбувся обласний тематичний семінар для голів сільських та селищних рад, заступників директорів шкіл з виховної роботи, відповідальних осіб з питань протидії торгівлі людьми та насильства в сім’ї Романівського району. До роботи семінару управлінням сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, як організатором, було залучено Житомирський гендерний ресурсний центр обласної ради та  службу у справах дітей облдержадміністрації.

Семінар фактично підсумував  проведення районного етапу Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».  Дана  акція, передбачала проведення «круглих столів», бесіди з учнями шкіл, виховні години, а також конкурс малюнку «Насильству – НІ».  

Не дивлячись на значне зменшення кількості скоєних насильств в сім’ях, порівняно з минулим роком майже удвічі, ця проблема залишається актуальною.

У Романівському районі уже зафіксовано і факт торгівлі людьми. Надано статус особі, яка постраждала від торгівлі людьми. Тому питання обізнаності з проблематикою,  робота з шкільною молоддю, з громадою сіл і селищ дає надію, що в майбутньому нинішні школярі зможуть краще будувати свої сімейні, подружні стосунки, уникаючи агресивних проявів, щодо членів власної сім’ї та  недопущення таких проявів.

І дуже доречно саме в нашому районі пройшов семінар такого рівня.

Учасників семінару привітали: голова районної адміністрації  О.Г. Капінус та голова районної ради О.П.Кондратюк. Вони висловили сподівання, що семінар пройде з користю для усіх присутніх і знайде відображення у їх постійній роботі. Вони закликали усіх присутніх сказати рішуче “ні” всім формам насильства, дискримінації, приниження людської гідності, оскільки визнано, що від насильства в першу чергу страждають жінки і діти. І проблема стосується навіть цілком благополучних родин.

Під час роботи йшлося про цифри та факти скоєних правопорушень та необхідності як оперувати знаннями так і інформувати  громадян щодо можливості вирішення проблеми.

Виявили і  причини  проявів насильства в сім’ях. Більшість з них - це:

–  безробіття, соціально-побутова невлаштованість,  алкоголізм  наркоманія,  високий рівень агресії.

Але в першу чергу – це відсутність виховання, любові та поваги до близьких.

Говорилося на семінарі і щодо вдосконалення  системи санкцій щодо осіб, які вчиняють насильство та запровадження нових дієвіших засобів впливу на агресорів, як альтернативу покарання через застосування штрафів.

В цілому семінар пройшов продуктивно, з наданням необхідної інформації на електронних носіях та  в друкованому вигляді.

Підсумовуючи сказане, заступник голови райдержадміністрації Т.В.Кучинська наголосила на необхідності забезпечення комплексного підходу до запобігання насильству в сім’ї та  формування думки про неприпустимість будь-яких форм насильства з моральної та правової точок зору.

Ковальчук Л.Й.,

завідувач сектора у справах сім’ї,

молоді та спорту райдержадміністрації

НОВ�Н�