--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Відбувся Форум місцевого розвитку Романівського району

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ" у Романівському районі

  14 грудня 2015 року в адмінприміщенні районної ради за ініціативи Георгія Федорука, координатора Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ"  в Житомирській області, відбувся Форум Місцевого розвитку Романівського району за участю керівників району – співголів Форуму місцевого розвитку Капінуса О.Г., голови райдержадміністрації, та Кондратюка О.П., голови районної ради.

Відповідно до Угоди про партнерство між Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй, Романівською районною державною адміністрацією та Романівською районною радою від 24 листопада 2014 року, на території району в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджують свої ініціативи громадські організації спільно з представниками органів державної влади та місцевого самоврядування.

У селі Булдичів 24.03.2015року утворено громадську організацію «Відродження села Булдичів Романівського  району», головою обрано Колесника Анатолія Олексійовича. Актив громади після проведення опитування домогосподарств населеного пункту підготував мікропроектну пропозицію (заявку на отримання гранту) «Енергозберігаючі заходи в Булдичівській ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Булдичів Романівського району. Капітальний ремонт по заміні вікон на металопластикові». Загальна вартість проекту – 296230,00 грн.Внески сторін: ЄС/ПРООН–221 230,00 грн., ГО «Відродження» села Булдичів –15000,00 грн., місцевий бюджет–60 000,00 грн. В рамках мікропроекту передбачалось провести заміну 42 дерев’яних вікон на енергозберігаючі металопластикові, підвіконних дошок, відливів, заробляння укосів.

В результаті проведеного тендеру 28.09.2015 громадська організація визначила підрядну організацію - ПП «Вікна-Центр», м. Львів, цінова пропозиція якого була найменшою (170 870,00 грн). На зекономлені кошти було вирішено додатково доставити 31 вікно по цінах зафіксованих на тендері та 1 вхідні двері. Загальна вартість даних робіт склала 284 186,20 грн. (громадська організація - 235230,00 грн, відділ освіти райдержадміністрації - 48956,20 грн.). На даний час проходять будівельні роботи по заміні вікон.

Громадська організація «Надія села Карвинівка» була утворена на установчих зборах 24.03.2015 року, головою обрано Загладу Ігоря Миколайовича.

Актив громади після проведення опитування домогосподарств населеного пункту підготував мікропроектну пропозицію (заявку на отримання гранту) «Енергозберігаючі заходи в Карвинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Карвинівка Романівського району. Капітальний ремонт по заміні вікон та дверей на металопластикові». Загальна вартість проекту – 295575,00 грн. Внески сторін: ЄС/ПРООН–221 230,00 грн., ГО «Надія села Карвинівка» –15245,00 грн., місцевий бюджет –59 100,00 грн. В рамках мікропроекту передбачалось провести заміну 39 дерев’яних вікон та 2 вхідних дверей на енергозберігаючі металопластикові.

В результаті проведеного тендеру 02.10.2015 року громадська організація визначила підрядну організацію - ФОП Скакальський В.В, м. Житомир, цінова пропозиція якого була найменшою (184648,00 грн). На зекономлені кошти було вирішено додатково доставити 21 вікно по цінах зафіксованих на тендері. Загальна вартість даних робіт склала 283 731,20грн. (громадська організація - 235475,00 грн, відділ освіти райдержадміністрації - 48256,20 грн.). На даний час будівельні роботи на об’єкті по заміні вікон та дверей виконані, залишилось заробляння відкосів.

Громадська організація «Довіра села Колодяжне Романівського  району» була утворена на установчих зборах 24.03.2015 року, головою обрано Баліцького Миколу Валентиновича.

Актив громади після проведення опитування домогосподарств населеного пункту підготував мікропроектну пропозицію (заявку на отримання гранту) «Покращення медичних послуг у ФАПіс. Колодяжне Романівського району Житомирської області. Капітальний ремонт з утепленням фасаду, горища, заміна вікон та дверей». Загальна вартість проекту – 305206,00 грн.Внески сторін: ЄС/ПРООН–222 000,00 грн.,ГО «Довіра» села Колодяжне –15570,00 грн., місцевий бюджет –67636,00 грн. В рамках мікропроекту передбачається провести заміну покриття з утепленням горища, заміну вікон, заміна зовнішніх дверей, заробляння відкосів, утеплення фасадів, влаштування ганку над вхідними дверима, підсилення фундаменту.

01 грудня поточного року підписано угоду про надання грантових коштів між програмою розвитку ООН та ГО «Довіра» села Колодяжне. Сума гранту 223 тис.грн. буде перераховано на банківський рахунок громадської організації трьома траншами (20/70/10) протягом реалізації мікропроекту. І транш 44,4 тис.грн. громада отримає ще в цьому році. Виконання даного проекту перенесено на 2016 рік.

Громадська організація села Старочуднівська Гута була утворена на установчих зборах 04.12.2015 року, головою переобрано Джаман Світлану Василівну. На даний час проходить реєстрація юридичної особи в органах державної влади. Після чого актив громади проведе опитування домогосподарств населеного пункту та буде готувати мікропроектну пропозицію (заявку на отримання гранту).

 поточного року активи громадських організацій, сільські голови, органи державної влади брали участь в засіданнях Форуму Місцевого Розвитку Романівського району, а також пройшли навчання на тренінгах «Ефективне управління  організацією громади. Планування діяльності», «Підготовка мікропроектної пропозиції», «Фінансовий менеджмент громадських організацій. Фінансові аспекти впровадження мікропроектної пропозиції», «Впровадження мікропроекту. Громадський аудит».

Відповідно до Положення про форум місцевого розвитку, затвердженого спільним розпорядженням голови Романівської районної державної адміністрації та голови Романівської районної ради від 26.05.2015р. №15/с «Про створення Форуму Місцевого Розвитку Романівського району», основними функціями якого є координування впровадження проекту на районному рівні, узгодження планів громад, місцевостей з планом розвитку району, обговорення та вирішення питань, що виникають під час впровадження Проекту, та заслухавши інформацію керівників організацій громад про роботу, проведену в рамках реалізації проекту МРГ, Форум відмічає, що громади активні, а проблеми, обрані громадами для співфінансування районною владою, Проектом та його партнерами, є першочерговими для вирішення.

Учасники Форуму Місцевого розвитку Романівського району прийняли Резолюцію, в якій визначено, що зважаючи на вищезазначене, та з метою досконалої реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ у Романівському районі», необхідно:

  • враховуючи кадрові зміни в органах районної ради та районної державної адміністрації внести відповідні зміни до спільного розпорядження голови Романівської районної державної адміністрації та голови Романівської районної ради від 26.05.2015р. №15/с «Про створення Форуму Місцевого Розвитку Романівського району»;
  • внести зміни до спільного розпорядження голови Романівської районноїдержавної адміністрації та голови Романівської районної ради від 26.05.2015р. №14/с «Про створення Романівського районного ресурсного центру громад», керівником РЦГ визначити Мілінчук Ірину Володимирівну;
  • рекомендувати Романівській районній раді при прийнятті районного бюджету на 2016 рік, передбачити кошти для співфінансування мікропроекту громади села Старочуднівська Гута;
  • клопотати перед Житомирською обласною радою та Житомирською обласною державною адміністрацією про повторне виділення коштів для співфінансування мікропроекту громади села Колодяжнев в рамках обласної програми підтримки органів місцевого у 2016 році.

       Крім цього, рекомендовано контактним особам від районної ради та районної державної адміністрації здійснювати координацію роботи щодо забезпечення ефективного впровадження Проекту МРГ в районі; пресслужбам районної державної адміністрації та районної ради, головному редактору газети «Романівський вісник» активніше висвітлювати реалізацію спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на території Романівського району; відділу архітектури та будівництва районної державної адміністрації сприяти проведенню детального обстеження об’єктів будівель, які обрані громадами для проведення ремонтних робіт, а також надавати допомогу у підготовці необхідних документів (проходження експертизи ПКД, підготовки та подачі декларацій на початок робіт та про готовність об’єкта до експлуатації).

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�