--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

У районі відбулися заходи у рамках Всеукраїнського тижня права

У Романівському районі відбулися заходи у рамках Всеукраїнського тижня права

 

З метою створення належних умов для набуття широкими верствами населення правових знань та навичок у їх застосуванні, підвищення рівня правової культури громадян з 07 по 12 грудня 2015 року у Романівському районі проведено заходи в рамках Всеукраїнського тижня права.

З метою попередження негативних проявів у дитячому середовищі, запобігання дитячої бездоглядності, вчинення правопорушень неповнолітніми, спеціалістами служби у справах дітей райдержадміністрації,  інспекторами поліції, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, начальником районного управління юстиції, начальником кримінально-виконавчої інспекції Романівського району проведено ряд заходів в загальноосвітніх закладах району.

В ході даних заходів роз’яснено положення чинного законодавства про адміністративну та кримінальну відповідальність, ознайомлено з правами та обов’язками учнів, подано статистику та наслідки вживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних засобів неповнолітніми, стан підліткової злочинності в районі.

11 грудня 2015 року на засіданні круглого столу за участю представників зацікавлених організацій підведено підсумки проведення районного тижня права.

Начальник кримінально-виконавчої інспекції Романівського району Зілінська О.Г. повідомила, що рівень злочинів серед неповнолітніх зріс у порівнянні з минулим роком, також все частіше неповнолітні, перебуваючи на іспитовому терміні, вчинюють повторні злочини та правопорушення.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Данилевич В.І. зазначила, що значною мірою впливають на мотивацію вчинків неповнолітніх їх вікові особливості. Такими особливостями є: недостатній життєвий досвід; схильність до наслідування; вплив на них оточуючих, особливо дорослих осіб; бажання показати себе самостійним і намагання звільнитися від контролю та опіки з боку батьків, вихователів; специфічне трактування таких понять, як сміливість, чесність, дружба; неправильна оцінка конкретних життєвих ситуацій; недостатній розвиток, а інколи і повна відсутність критичного ставлення до своїх вчинків, вчинків інших.

Інспектор поліції Балик О.О. зазначив, що великою мірою сприяють вчиненню злочинів неповнолітніми такі обставини, як вживання спиртних напоїв та наркотичних засобів, проблеми в сім’ях, безробіття батьків і відсутність у них коштів на утримання дітей.

Начальник районного управління юстиції Пасенко Ж.І. акцентувала увагу присутніх на тому, що не сприяє боротьбі зі злочинністю неповнолітніх і побутуюча думка про те, що відповідальність наступає лише після досягнення віку 16 років, а за деякі злочини – 14 років. Інколи дорослі ще й заохочують неповнолітніх, повідомляючи їм, що за вчинення злочину їм не буде ніякого покарання, оскільки вони не досягли віку, з якого до них можна застосувати кримінальне покарання. Проте це не так, оскільки за діючим законодавством слідчий, встановивши у кримінальні справі, що суспільно небезпечне діяння вчинене особою у віці від одинадцяти років і до виповнення віку, з якого можлива кримінальна відповідальність, виносить мотивовану постанову про закриття справи та застосування до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру. Після чого суд розглядає справу і з врахуванням обставин здійсненого діяння, характеристик неповнолітнього та його батьків вирішує який примусовий захід виховного характеру можливо застосувати.

Директор районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Левкович Г.М. повідомила, що негативні стосунки між батьками також несприятливо впливають на виховання та поведінку дітей. Адже у сім’ї, в якій неповнолітній був свідком пияцтва, злослів’я, бійок між батьками, засвоює такі ж принципи поведінки і надалі сам починає так ставитися до інших.

На завершення усі учасники заходу дійшли згоди, що ситуація зі злочинністю у дитячому середовищі вимагає удосконалення профілактичної роботи, пошуку ефективних форм взаємодії всіх зацікавлених організацій, діяльність яких спрямована на запобігання втягненню підлітків у протиправну діяльність.

                                                                        Алла Зелюнко,

                                                                       головний спеціаліст служби

                                                                       у справах дітей райдержадміністрації

НОВ�Н�