--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Щодо стану соціального захисту людей з інвалідністю у Романівському районі

Щороку в Україні 3 грудня відзначається Міжнародний день інвалідів, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН. З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, громадських та інших організацій до проблем інвалідів, надання інвалідам рівних з усіма громадянами можливостей для участі в політичній, економічній і соціальній  сферах життя згідно з індивідуальними здібностями та інтересами у  Романівському районі прийнято розпорядження голови райдержадміністрації «Про відзначення Міжнародного Дня інвалідів»  від 12.11.2015 року № 263, яким затверджені заходи щодо посилення соціального захисту громадян з обмеженими фізичними можливостями.

У Романівському районі проводиться робота щодо соціального захисту населення.

У даний час на території району проживає 2146 громадян з обмеженими фізичними можливостями та 152 дітей з інвалідністю.

Підтримується в актуальному стані автоматизований реєстр бази даних ЄДАРП,  в тому числі категорії інвалідів, які мають право на пільги.

Забезпечується підтримка в актуальному стані Централізованого банку даних з проблем інвалідності.

В управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  283 громадян з обмеженими фізичними можливостями та 152 дітей-інвалідів отримують державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. З початку року за 11 місяців 2015 року на даний вид допомоги нараховано та профінансовано коштів в сумі 6 134,3 тис. грн..

Проводиться робота щодо сприяння працевлаштування випускників навчальних закладів, які мають  обмежені фізичні можливості, видаються направлення на  навчання до Житомирського вищого професійного училища інтернату, Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів, Львівського  Міжрегіонального центру соціально - трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів та інші. Оголошення про навчання осіб, що мають інвалідність розміщено на дошці оголошень  в адмінприміщенні управління.

Інвалідам району   надаються  послуги відповідно до індивідуальної програми реабілітації інваліда, згідно, якої  управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  в 2015 році на навчання до Вінницького  центру  професійної  реабілітації інвалідів «Поділля» направлено 1  інваліда з дитинства.

  До Житомирського вищого професійного училища-інтернату направлено 4 особи з обмеженими фізичними можливостями.      

Управлінням праці та соціального захисту населення спільно з виконкомами сільських та селищних рад постійно проводиться робота щодо обстеження матеріально-побутових умов проживання інвалідів  з метою надання їм необхідної адресної допомоги.

Протягом 2015 року Житомирським обласним центром   по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат виділено матеріальну допомогу 12 інвалідам на суму 5694 грн..

Щорічно виплачується компенсація на бензин, ремонт, технічне обслуговування  автомобілів та транспортне обслуговування  для інвалідів, які перебувають на обліку в департаменті праці та соціального захисту облдержадміністрації.

Районним центром зайнятості протягом січня-листопада 2015 року проводилася відповідна робота щодо надання соціальних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями. Ведеться інформаційний банк даних про інвалідів, які звернулись за пошуком роботи до служби зайнятості.

Районний центр зайнятості постійно співпрацює з органами державної виконавчої влади, відділенням Фонду соціального захисту інвалідів щодо розширення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань реалізації права інвалідів на трудову зайнятість.

З метою забезпечення осіб даної категорії інформацією про стан та потреби ринку праці, зміст основних професій, шляхи та умови профпідготовки, можливості працевлаштування в районному центрі зайнятості постійно оновлюється профінформаційний сектор.

Протягом січня-листопада 2015 року до районного центру зайнятості звернулось 36 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Протягом звітного періоду (з урахуванням осіб, які перебували на обліку станом на 01.01.2015р. ) на обліку перебувало 72 особи  даної категорії населення, з них: 25 жінок, 11  молодих осіб віком до 35 років та 31 особа сільського населення.

Із 72 осіб, що перебували на обліку 65 осіб отримували допомогу по безробіттю. Даній категорії населення надано інформаційно-довідкові консультації та проведено з ними семінари з загальних питань зайнятості населення. 54 особи приймали участь у семінарі з техніки пошуку роботи; 27 осіб брали участь у семінарі для окремої категорії громадян; 24 особи- у семінарі за участю осіб з  інвалідністю; 12  осіб  приймали участь у семінарі з гендерних питань; 31 особа брали участь у семінарі з довготривалого безробіття; 28 осіб пройшли профдіагностичне обстеження із застосуванням профдіагностичних методик; 39 особам надано профконсультаційні послуги без застосування профдіагностичного обстеження.

При  зверненні  осіб з інвалідністю  за сприянням у працевлаштуванні до районного центру зайнятості  спеціалістами забезпечуються  норми соціальних гарантій з урахуванням рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікацій, професійних знань, нахилів, здібностей та побажань.

18 осіб з інвалідністю за звітний період працевлаштовані.

Станом на 25.11.2015 року на обліку в районному центрі зайнятості перебуває 29 осіб з інвалідністю (7 осіб мають ІІ групу інвалідності та 22 особи мають  ІІІ групу інвалідності).

У  загальноосвітніх навчальних закладах району навчається  69 дітей-інвалідів, з них 25 учням, які за станом здоров’я не можуть відвідувати навчальні заклади, організовано індивідуальну форму навчання вдома.

Педагогічними працівниками надається соціально-педагогічна підтримка, проводиться індивідуальне інспектування, спеціалістами психологічних служб з питань адаптації дітей даної категорії серед однолітків.

 

Управління праці та соціального

захисту населення райдержадміністрації

НОВ�Н�