--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Соціальні гарантії працівникам, призваним на військову службу

Соціальні гарантії працівникам, призваним на військову службу

Постановою Уряду внесено зміни щодо виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, на строкову військову службу та ін.

 

До внесення змін з державного бюджету відшкодовувалися витрати на виплату збереженої середньої заробітної плати лише працівникам, призваним на військову службу під час мобілізації на особливий  період, починаючи з 2015 року.

 

Інші гарантії, зокрема, витрати на збереження середнього заробітку мобілізованим працівникам за 2014 рік, призваним на строкову військову службу, прийнятих на військову службу за контрактом із бюджету не компенсувалися.

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2015 року № 911 внесено зміни до постанови  КМУ від 4 березня 2015 №105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» щодо порядку відшкодування компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.

 

Відповідно до прийнятої постанови Кабміну від 4 листопада 2015 року № 911(детальніше), внесено зміни до постанови  КМУ від 4 березня 2015 №105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

 

Відтепер дія Порядку щодо виплати компенсації підприємствам поширюється на громадян України, які починаючи з:

 

18 березня 2014 року були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

 

8 лютого 2015 року були прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану;

 

11 червня 2015 року були призвані на строкову військову службу, а також призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.

 

Компенсація з бюджету витрат підприємствам, установам, організаціям на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період буде здійснюватися до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації.

 

Компенсація тим, які продовжують військову службу за контрактом після демобілізації, буде здійснюватися не більше, ніж на строк укладеного контракту.

НОВ�Н�