--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Сьогодні Всесвітній день боротьби з пневмонією

Сьогодні Всесвітній день боротьби з пневмонією

Пневмонія – найпоширеніша причина смертності дітей віком до 5 років, згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Трагічна статистика говорить про те, що кожен рік від запалення легенів помирає понад двох мільйонів людей.

За словами обласного позаштатного спеціаліста УОЗ облдержадміністрації з дитячої пульмонології,  завідуючого педіатричним відділенням № 1 Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні Михайла Урсуленка, щорічно в нашій країні реєструють близько 90 тис. випадків пневмонії серед дітей віком від народження до 18 років. Із них у Житомирській області щороку на пневмонію хворіють в середньому 2500 дітей. Минулого року три випадки захворювання дітей на пневмонію мали летальні наслідки через те, що батьки не звернулися до лікарів, а лікували недугу самостійно.

Втім, на тверде переконання Михайла Григоровича, запобігти цій хворобі можна за допомогою ряду простих і доступних профілактичних заходів: 

  • насамперед батьки дитини мають дотримуватися здорового способу життя;   проведення регулярних медичних оглядів дитини;
  • грудне вигодовування дітей до року;
  • калорійне харчування, загартовування дитини;
  • проведення своєчасної вакцинації проти Strep¬tococcus pneumoniae (Str. pneu¬moniae), що є однією з найпоширеніших причин виникнення пневмонії.

Особливо небезпечними є загострені та повторні випадки захворювання. На жаль, не обходиться й без хірургічного втручання. Щороку в хірургічному відділенні обласної дитячої клінічної лікарні проводиться в середньому 16-22 операцій, які спричинені саме деструктивними формами пневмонії.

Тож, при перших симптомах пневмонії (температура, кашель, нежить, задишка, явища інтоксикації) потрібно одразу звертатися до лікаря. За рекомендацією лікаря потрібно зробити аналіз крові, рентгенографію органів грудної порожнини та дотримуватися призначеного курсу лікування (дітей віком до року – тільки у стаціонарі).

З питань лікування та госпіталізації дитини Михайло Урсуленко радить одразу звертатися до лікарні. Необхідну консультацію можна також отримати за телефоном (0412) 34-54-35, звернувшись до лікарів педіатричного відділення №1 Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні.


Довідково:

Обов’язкова вакцинація від Str. pneumoniae введена у понад 85 країнах світу. Із серпня 2014 р. вакцинація проти цієї хвороби входить і до Національного календаря профілактичних щеплень України, проте поки що лише як рекомендована. Вакцина проти інфекції, викликаної Str. pneumoniae, для дітей молодшого віку офіційно зареєстрована в Україні з 2011 р., тому батьки мають можливість самостійно захистити свою дитину, зробивши відповідне щеплення. 

НОВ�Н�