--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Про стан проходження декомунізації у Романівському районі

Про стан проходження декомунізації у Романівському районі

Історично важливим в районі є питання щодо виконання заходів, визначених Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Саме цей Закон  (набув чинності 21 травня 2015 року) спонукає до дій місцеві громади, результати яких – вільне і безпечне майбутнє.

Цим Законом Україна «засуджує комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, визначає правові основи заборони пропаганди їхньої символіки та встановлює порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму».

Назріла необхідність перейменування назв населених пунктів, вулиць, провулків, здійснити демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР інших союзних та автономних радянських республіках (крім осіб, діяльність яких була значною мірою пов’язана з розвитком української науки та культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаних з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті.

На органи місцевого самоврядування протягом 6 місяців з дня набуття чинності законом, тобто до 21 листопада 2015 року, покладено завдання щодо перейменування вулиць, провулків, площ та інших об’єктів топоніміки. Вони можуть повернути вулицям історичні назви чи надати нові імена – це справа місцевих громад.

Станом на 7 жовтня 2015 року не проведено перейменування вулиць, провулків, площ та інших об’єктів топоніміки у 12 сільських, селищних радах району, серед яких, Биківська,  Романівська і Миропільська селищні ради, Булдичівська, Гордіївська, Камінська, Колодяженська, Печанівська, Прутівська, Старочуднівськогутянська, Хижинецька та Ясногородська сільські ради.

Нагадуємо, що законодавчо передбачено чіткі механізми впровадження цього Закону, а також можливій його протидії з боку окремих місцевих рад. З цією метою внесено зміни і до Кримінального Кодексу України, і до ряду Законів України, зокрема: «Про політичні партії в Україні», «Про громадські об’єднання», «Про телебачення та радіомовлення», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про вибори народних депутатів України» тощо.

 Сектор з питань внутрішньої політики

і зв’язків із засобами масової інформації

та громадськістю апарату

райдержадміністрації

НОВ�Н�