У Врублівці святкували Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана :: Новини :: Офіційний веб-сайт Романівської районної державної адміністрація
« Новини

У Врублівці святкували Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана

У Врублівці святкували Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана 

До відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана у актовій залі Врублівської сільської ради було організовано та проведено зустріч-концерт «Серце забуте – обігріте добром» для людей старшого покоління, які проживають на території сіл Врублівка та Корчівка.

До присутніх з вітальними словами звернулися Кучинська Т.В., заступник голови Романівської райдержадміністрації, Кадлубовський А.А., сільський голова, Власюк В.П., директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Романівського району.  

Солісти дуету у складі Воронюк Н. та Остапчук О., а також тріо «Берегиня» у складі Атаманчук М., Стасюк О., Сімчук Н. подарували присутнім незабутні хвилини відпочинку своїм виконанням української народної пісні.

Надзвичайно тепло зустріли врублівчани Валентину Польову, поета, ветерана педагогічної праці, яка привітала всіх присутніх з Міжнародним днем громадян похилого віку, Днем ветерана і продекламувала свої вірші.

Учасники заходу також почули гуморески у виконанні Кравчука К. Всі ці артисти є учасниками клубу «Надвечір’я», що діє у відділенні соціально-побутової адаптації при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Романівського району.

З історії:

спочатку День людей похилого віку стали відзначати в Європі, потім в Америці, а наприкінці 1990-х років уже в усьому світі. День людей похилого віку святкується з великим розмахом у скандинавських країнах. У цей день багато теле- і радіопрограми транслюють передачі з урахуванням смаків людей похилого віку.

За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. До 2050 року число таких людей у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі (т.зв. процес старіння націй), а загальна кількість у світі складе 2 мільярди осіб.

Надважливою, на думку ООН, є потреба активного використання виробничого і творчого потенціалу людей старшого віку. Суспільство має одночасно допомагати долати психологічну межу старості та зменшувати тягар соціальних витрат на молодих людях за рахунок працюючих пенсіонерів.

Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.

 Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�