--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Відбулася нарада з питань енергозбереження

Питання енергетичної незалежності - питання національної безпеки

30 вересня цього року у Романівській районній державній адміністрації відбулася нарада за участю сільських і селищних голів.

Питання обговорення: «Державна підтримка утеплення житлових будівель в Україні: умови та перспективи» - саме з такою доповіддю звернувся до присутніх Капінус О.Г., голова Романівської райдержадміністрації. Зокрема він сказав: «Сьогодні питання енергетичної незалежності – це питання національної безпеки та тема №1 після подій на Сході.

Держава робить рішучі кроки щодо створення максимально сприятливих умов щодо утеплення житлових будинків.

На сьогодні Урядом запроваджено державну програму утеплення. Нею передбачено компенсацію для населення (з державного бюджету) у розмірі від 20% до 40% тіла кредиту на утеплення.

Отже, з жовтня минулого року держава відшкодовує частину тіла кредитів населення на придбання негазових котлів у розмірі 20% від тіла кредиту.

З травня 2015 року програму державної підтримки поширено на утеплення приватних і багатоквартирних будинків.

  Передбачається такі розміри компенсації:

30% на енергоефективні матеріали для фізичних осіб на заходи в  індивідуальних будинків або окремих квартирах;

40% на енергоефективні матеріали для ОСББ та ЖБК на загальнобудинкові заходи.

На реалізацію таких механізмів для населення у 2015 році передбачено 344 млн. грн. Це цільові європейські кошти, які можуть використовуватись лише для енергоефективних заходів.

Наразі, компенсація відбуватиметься через АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк, АТ «Укрексімбанк» - які беруть участь у програмі.

В серпні цього року Урядом прийнято рішення щодо збільшення граничних розмірів відшкодувань, а також компенсацію для отримувачів субсидій на комунальні послуги у розмірі до 70%.

Про досвід та умови кредитування банками заходів з утеплення будинків розповіла присутнім керуюча районним відділенням АТ «Ощадбанк» Черкавська А.Я. Вона наголосила, що починаючи з другої половини вересня 2015 року до районного відділення АТ «Ощадбанку» щодня звертаються 2-3 клієнти для отримання кредитів за програмою з енергозбереження.

Як працює державна програма утеплення?

Громадянин (або ОСББ/ЖБК) звертається у державні банки за кредитом на утеплення.

Банк розглядає звернення, видає кредит та формує реєстр позичальників.

Ці реєстри формуються після подання банку документів (рахунки-фактури, акти виконаних робіт тощо), що підтверджують цільове використання коштів.

Після чого ці реєстри надсилаються до Держенергоефективності, де протягом 5 днів проводиться їх перевірка на відповідність вимогам державної програми та здійснюється перерахунок коштів банкам.

Банки, в свою чергу, протягом 3 робочих днів, перераховують ці кошти на рахунки позичальників. (Звертаємо увагу, що для зарахування цих коштів не нараховуються жодні комісії!).

За кожен із трьох заходів:

1)   придбання котла;

2)   придбання енергоефективного обладнання та матеріалів фізичними особами;

3) придбання енергоефективного обладнання та матеріалів ОСББ (ЖБК) отримати відшкодування можна лише 1 раз на бюджетний рік.

На нараді у Романівській райдержадміністрації свої напрацювання  з енергоефективних технологій (обладнання) при проведенні утеплення будинків презентували регіональні представники компаній «Капарол» та «Хенкель».

Підвів підсумки наради голова райдержадміністрації Капінус О.Г.

В залежності від запроваджених заходів українські родини можуть вдвічі зменшити рахунки, зокрема на опалення.

Фінансова доступність енергоефективності у поєднанні із новою системою адресних субсидій є ключовим фактором реформи сфери енергетики.

Замість штучного заниження тарифів для населення та непрозорої компенсації підприємствам-монополістам держава спрямовує кошти на стимулювання енергоефективних заходів та адресну допомогу малозабезпеченим.

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�