--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Голова Романівської РДА про актуальні питання призначення житлових субсидій

Голова Романівської райдержадміністрації Капінус О.Г. про актуальні питання призначення житлових субсидій

  Питання щодо стану призначення житлових субсидій у Романівському районі є одним із пріоритетних та перебуває на постійному контролі голови районної державної адміністрації Капінуса О.Г.

Управлінню праці та соціального захисту населення Романівської райдержадміністрації надано завдання – залучити до системи субсидій якомога більше громадян, яким  важко оплачувати вартість житлово-комунальних послуг.

На сьогодні за субсидією може звернутися один із членів сім’ї, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особові рахунки на оплату житлово-комунальних послуг, а також особи, які орендують житло на підставі письмового договору.

Для оформлення субсидії подається тільки Заява та Декларація. Усі інші відомості,  шляхом запитів до відповідних органів і підприємств (Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд, центр зайнятості та ін.), управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації отримує самостійно.

Забороняється вимагати від громадян інші документи, крім необхідних для вирішення спірних ситуацій.

Зараз основним критерієм для отримання субсидій є дохід сім’ї.

Суттєво спрощена Декларація про доходи і витрати осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії. В декларації не потрібно зазначати суми доходів, головне - заповнити вид доходу та джерело його отримання. До сукупного доходу сім’ї можливо взяти дохід як за минулий календарний рік (з 01.01.2014 до 01.01.2015 років), так і за три місяці перед зверненням. 

Заповнені заяви та декларації можна надіслати поштою або особисто звернутися до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься безпосередньо управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

Термін призначення субсидії збільшений до 12 місяців, окремо житлова субсидія призначається на неопалювальний період: з 1 травня до 30 вересня та на опалювальний період: з 1 жовтня по 30 квітня.

Домогосподарствам, які одержували субсидію протягом опалювального сезону 2014-2015 років (крім тих, яким субсидія була призначена за рішенням комісії), та, тим, які вже одержують її зараз, жодних документів (заяв та декларацій) не потрібно подавати. Якщо в неопалювальний період субсидія призначена на рівні «0», в субсидії не відмовлено. З початком опалювального періоду 2015-2016 років – субсидію буде нараховано у збільшеному розмірі автоматично.

У районі доставлено у кожне домогосподарство комплекти документів для оформлення субсидій.

Кількість сімей, які отримують субсидію станом на 22.09.2015 – 3762, в тому числі ті, що звернулися за субсидією та отримують її за спрощеним порядком – 1550 сімей. До Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду, центру зайнятості здійснено 3587 запитів.  

Проаналізована база пільговиків, які користувалися пільгами в оплаті житлово-комунальних послуг.

Станом на 01 вересня 2015 року 266 пільговиків району втратили право на надання пільг (середньомісячний доход перевищує податкову пільгу – 1710 грн.). Наполегливо радимо таким пільговикам звертатись за житловою субсидією.

Передбачається, що з початком опалювального періоду 2015-2016 років кількість отримувачів житлових субсидій у Романівському районі збільшиться.

  Телефон гарячої лінії управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації: (04146) 21196.

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�