--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Процес об’єднання територіальних громад на Житомирщині

Існуюча в Україні система місцевого самоврядування сьогодні не відповідає очікуванням та потребам суспільства. Функціонування місцевого самоврядування у більшості територіальних громад не забезпечує надання її мешканцям якісних та доступних публічних послуг.
 
Житомирщина однією із перших областей України активно включилася у процес реформування місцевого самоврядування та розбудови нової територіальної основи для регіонального розвитку.
 
Рішенням позачергової сесії обласної ради утворено 8 об’єднаних територіальних громад, які першими розпочнуть розвиток за новими підходами та правилами, отримають реальні повноваження, суттєві ресурси та преференції від держави. А ще – самостійність у прийнятті рішень. 25 жовтня – у день чергових виборів до місцевих рад – вони один раз, на відміну від інших (тих, які не об’єдналися) обиратимуть місцеві органи влади, які виконуватимуть волю об’єднаної громади та нестимуть відповідальність за реалізацію прийнятих рішень, звітуватимуть про виконання бюджету.
 
Курс до об’єднання територіальних громад в області активно триває. На виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у 40 сільських та селищних радах, або у більш як 400 населених пунктах області на сьогодні ініційовано процес до об’єднання територій громад та відповідно триває його громадське обговорення. Представники 4 майбутніх територіальних громад вже напрацювали документи для утворення об’єднаних спроможних громад.
 
 «Люди на Житомирщині повірили в те, що децентралізація влади, об’єднання територій місцевих рад в одну спільну спроможну громаду – це реальний шанс і нові можливості розбудовувати своє життя на якісно інших умовах. Об’єднані територіальні громади виходять на новий рівень взаємодії з Державним бюджетом України, вони отримують більше фінансів, право розпоряджатися землями та інші повноваження. Тож, в якому населеному пункті  ремонтувати школу, як організовувати підвезення дітей, яке підприємство відкривати - вирішуватиметься на місцях, без погодження з райдержадміністрацією чи облдержадміністрацією», - каже голова обласної державної адміністрації Сергій Машковський. Як приклад наводить, Новоборівську об’єднану територіальну громаду Володарсько-Волинського району. Сукупний бюджет цієї об’єднаної громади з урахуванням додаткового ресурсу у вигляді зарахування 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб у наступному році становитиме 5,9 млн. грн., і це на 5 млн. грн. більше, ніж є сьогодні з відокремленими сільськими та селищними бюджетами. Крім того, після об’єднання буде сформовано лише один управлінський апарат замість шести, які є сьогодні, відповідно економія на фінансуванні, за підрахунками фахівців, очевидна – 1,2 млн. грн.
 
Процес об’єднання на Житомирщині мають пройти ще 29 із 37 територіальних громад, затверджених у Перспективному плані формування територій громад Житомирщини.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Існуюча в Україні система місцевого самоврядування сьогодні не відповідає очікуванням та потребам суспільства. Функціонування місцевого самоврядування у більшості територіальних громад не забезпечує надання її мешканцям якісних та доступних публічних послуг. Житомирщина однією із перших областей України активно включилася у процес реформування місцевого самоврядування та розбудови нової територіальної основи для регіонального розвитку. Рішенням позачергової сесії обласної ради утворено 8 об’єднаних територіальних громад, які першими розпочнуть розвиток за новими підходами та правилами, отримають реальні повноваження, суттєві ресурси та преференції від держави. А ще – самостійність у прийнятті рішень. 25 жовтня – у день чергових виборів до місцевих рад – вони один раз, на відміну від інших (тих, які не об’єдналися) обиратимуть місцеві органи влади, які виконуватимуть волю об’єднаної громади та нестимуть відповідальність за реалізацію прийнятих рішень, звітуватимуть про виконання бюджету. Курс до об’єднання територіальних громад в області активно триває. На виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у 40 сільських та селищних радах, або у більш як 400 населених пунктах області на сьогодні ініційовано процес до об’єднання територій громад та відповідно триває його громадське обговорення. Представники 4 майбутніх територіальних громад вже напрацювали документи для утворення об’єднаних спроможних громад.  «Люди на Житомирщині повірили в те, що децентралізація влади, об’єднання територій місцевих рад в одну спільну спроможну громаду – це реальний шанс і нові можливості розбудовувати своє життя на якісно інших умовах. Об’єднані територіальні громади виходять на новий рівень взаємодії з Державним бюджетом України, вони отримують більше фінансів, право розпоряджатися землями та інші повноваження. Тож, в якому населеному пункті  ремонтувати школу, як організовувати підвезення дітей, яке підприємство відкривати - вирішуватиметься на місцях, без погодження з райдержадміністрацією чи облдержадміністрацією», - каже голова обласної державної адміністрації Сергій Машковський. Як приклад наводить, Новоборівську об’єднану територіальну громаду Володарсько-Волинського району. Сукупний бюджет цієї об’єднаної громади з урахуванням додаткового ресурсу у вигляді зарахування 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб у наступному році становитиме 5,9 млн. грн., і це на 5 млн. грн. більше, ніж є сьогодні з відокремленими сільськими та селищними бюджетами. Крім того, після об’єднання буде сформовано лише один управлінський апарат замість шести, які є сьогодні, відповідно економія на фінансуванні, за підрахунками фахівців, очевидна – 1,2 млн. грн. Процес об’єднання на Житомирщині мають пройти ще 29 із 37 територіальних громад, затверджених у Перспективному плані формування територій громад Житомирщини. 
 
 
 
 
            

НОВ�Н�