--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Питання надання житлових субсидій - одне з найголовніших питань сьогодення

28 серпня 2015 року  при голові Романівської районної державної адміністрації Капінусу О.Г. проведено нараду, на якій  розглянуто  питання «Про проведення заходів щодо виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 27.03.2015 №95 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» і відповідного розпорядження голови райдержадміністрації від 01.04.2015 №81 та інших розпорядчих документів». У нараді взяли участь сільські і селищні голови,  начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Багінський В.А., директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Романівського району Власюка В.П., начальник центрального відділення зв’язку поштового центрального відділення поштового зв’язку Романів-1 Мілевська Л.Ю.

Капінус О.Г. відзначив важливість соціальної підтримки мешканців району в умовах підвищення цін на газ і тарифів  на електроенергію. З цією метою Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28.02.2015 №106  «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій»,  якою суттєво спрощується порядок їх отримання. Відповідні розпорядчі документи було прийнято на обласному та районному рівнях. Ефективність їх виконання та недопущення зростання соціальної напруги у районі залежить від злагоджених дій усіх присутніх на цій нараді.

Виступаючи на нараді, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Багінський В.А. зазначив, що питання призначення субсидій за спрощеною системою уже розглядалося і не один раз у такій же аудиторії, проте необхідно ще раз наголосити, що найголовнішим у новому порядку є те, що відтепер скасовано майже всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій (наявність у власності 2-х житлових приміщень чи автомобілів, здача в найм житлового приміщення, наявність у складі домогосподарства непрацюючих осіб тощо). Єдиним майновим бар'єром на шляху до отримання субсидії стане покупка чи оплата послуг на суму понад 50 тисяч гривень, здійснена протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії. Це може бути купівля земельної ділянки, квартири чи будинку, автомобіля або оплата послуги з будівництва чи ремонту. У такому випадку сім'я не має права на призначення субсидії.

Він також поінформував, що відповідно до нового порядку, запроваджено принцип призначення субсидії на підставі декларацій, поданих заявником. При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних установ та організацій. Відомості про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами надають організації-надавачі послуг на запит органів соціального захисту населення.

Скорочено до мінімуму і перелік документів, які надаються для призначення субсидії. Відтепер призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів – заяви та декларації про доходи і витрати. До того ж, форма заяви і декларації про доходи і видатки максимально спрощені – розміщуються на одному аркуші паперу з двох сторін. Такі спрощені бланки заяви та декларації для отримання субсидії були доставлені громадянам відділеннями поштового зв’язку району та через організації, які надають житлово-комунальні послуги.

Змінено період, за який враховується дохід сім'ї. Якщо раніше застосовувався середньомісячний сукупний дохід за 6 попередніх місяців, то тепер за попередній календарний рік. Чи не найголовнішим буде те, що сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих громадянами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб.

Внесено зміни також щодо термінів надання субсидії. Запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на 6 – як було раніше. У разі, коли оплата послуг з централізованого опалення проводиться лише в опалювальний період або для індивідуального опалення використовується природний газ, розмір субсидії розраховуватиметься окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.

Начальник управління  звернув особливу увагу на те, що встановлено автоматичний принцип надання субсидії на новий період, тобто заява і декларація подаються один разі, і якщо сім'я вже ввійшла в програму житлових субсидій, то в подальшому не потрібно подавати документи. Після закінчення строку отримання субсидії (12 місяців) управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації здійснює розрахунок субсидії на наступний період. Також сім'ям, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014-2015 років, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів.

  У зв’язку зі спрощенням доступу до житлових субсидій, посилюється і відповідальність громадян за надану інформацію в декларації про доходи та видатки. Якщо громадянин свідомо приховав інформацію про доходи – будуть застосовуватися штрафні санкції: сума переплачених коштів субсидії буде стягуватись у подвійному розмірі. Також залишено право державних соціальних інспекторів здійснювати обстеження житлово-побутових умов проживання сім'ї щодо встановлення додаткових джерел для існування.

Наприкінці обговорення питання голова райдержадміністрації Олексій Григорович Капінус зазначив, що на сьогодні основним завданням всіх присутніх є максимально широке інформування місцевих жителів про механізм дії та порядок нарахування субсидій. Він закликав долучитися до цієї важливої роботи соціальних працівників, сільських і селищних голів з метою оперативного донесення до людей важливої для них інформації, надання практичної допомоги у заповненні бланків заяв про призначення житлової субсидії та декларацій про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

            Також Капінус О.Г. наголосив на тому, що в районі діє телефонна «гаряча лінія» (04146) 21196.

 

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�