--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Нарада з питань енергозбереження та впровадження енергоефективних заходів

НАРАДА З ПИТАНЬ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИХ ЗАХОДІВ 

У залі засідань Романівської райдержадміністрації 28 липня 2015 року відбулася нарада, яка стосувалася енергозбереження та впровадження енергоефективних заходів.

Проводив нараду Капінус О.Г., голова райдержадміністрації, за участі Ходюка В.І., голови районної ради, заступників голови райдержадміністрації, сільських і селищних голів району, Черкавської А.Я., завідуючої Романівським відділенням Ощадбанку. На нараду також були запрошені керівники комунальних підприємств.

Обговорювалося питання про споживче кредитування фізичних осіб на придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів для впровадження енергоефективних заходів.

Розпочинаючи нараду, Олексій Григорович відмітив, що підвищення у кілька разів цін на енергоносії сколихнуло населення району: щомісячно платити за світло та природній газ доводиться значну суму.

Насамперед питання енергозбереження – це питання національної енергетичної безпеки, яке завжди буде актуальним за всіма напрямками. В умовах сьогодення ощадливе використання паливно-енергетичних ресурсів, заміщення газу  альтернативними видами палива та державна підтримка впровадження енергоефективних заходів є надзвичайно важливими для сучасної України.

Як зазначила Черкавська А.Я., завідуюча Романівським відділенням Ощадбанку, держава пропонує вжити заходів щодо термомодернізації житлових приміщень, а придбати матеріали для цього можна оформивши кредит, зокрема в Ощадбанку.

Постановою Кабінету Міністрів України  від 08.04.2015 року №231  «Про внесення змін  до постанови  КМУ  від 1 березня 2010 року № 243» передбачено часткову компенсацію вартості енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредитів, залучених в уповноважених банках на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів з метою впровадження  стимулювання об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів, фізичних осіб до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, до яких належать:

- обладнання та матеріали для облаштування індивідуальних теплових пунктів;

- регулятори теплового потоку за погодними умовами та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;

- вузли обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;

- вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом) для місць загального користування (зокрема, під’їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ);

- матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;

- матеріали та обладнання для модернізації систем освітлення місць загального користування (у тому числі щодо заміни електропроводки, ламп та патронів до них, встановлення автоматичних вимикачів).

На даний час Романівським відділенням Ощадбанку оформлено 10 кредитів мешканцям Романівського району на придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів. 

Більш детальну інформацію щодо оформлення пільгових кредитів на придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів можна отримати у Романівському відділенні Ощадбанку за тел. № (04146) 21636 або (04146) 21675.

 

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�