--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Реформа місцевого самоврядування - вимога сучасності

Реформа місцевого самоврядування – це вимога сучасності

Під час робочої наради, яка відбулася 28 липня 2015 року, голова Романівської районної державної адміністрації Капінус О.Г. ще раз розповів про реформу децентралізації влади. Участь у нараді взяли заступник голови Романівської районної ради Ходюк В.І., керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради, голови сільських і селищних рад. 

«Реформа місцевого самоврядування – це вимога сучасності. Терміни дуже стислі і часу відкладати уже немає»,- зазначив Олексій Григорович. 

Завдання реформи  полягає в тому, щоб максимально спростити порядок надання публічних послуг і зробити їх якісними. А ще – посилити відповідальність органів влади на місцях за створення належних умов для життєдіяльності людей, зробити владу компетентною та підзвітною. Людям не доведеться долати значні відстані, щоб отримати дозволи, виписки, посвідчення, паспорти чи інші адміністративні довідки. Надавати ці документи буде староста. Держава відкриє для об’єднаних територіальних громад доступ до електронних державних реєстрів, таким чином, зменшить потребу в паперах. 

Одним із головних чинників формування громад є їх фінансова спроможність. 

Зараз у Романівському районі 25 громад, окремі є неспроможними навіть утримати свій управлінський апарат, крім цього, немає коштів на розвиток інфраструктури, ремонти шкіл та ФАПів. 

В об’єднаних громадах з’являться власні кошти. За ними закріплюється 60 % відрахування податку на доходи фізичних осіб, 25 % екологічного податку, 5 % акцизного податку, 100 % єдиного податку, 100 % податку на прибуток підприємства та фінансових установ комунальної власності, 100 % податку на майно та право самостійно розпоряджатися землями. А це відремонтовані дороги, нові школи, лікарні, відкриття нових підприємств. 

Але й посилиться відповідальність управлінського аппарату  та контроль за діями влади на місцях. Особливо за ефективністю використання коштів громади. 

Процес децентралізації в районі проходить не найкраще. Можливо сільські голови  бояться втратити свої робочі місця?

«Проблема в нас самих,- підкреслив Олексій Григорович, - але вже сьогодні потрібно думати про майбутнє. Що ми залишимо по собі?».

Романівська районна державна адміністрація спільно з районною радою надали методичні рекомендації щодо проходження процесу добровільного об’єднання територіальних громад, проведено неодноразові наради, семінари-навчання, робочі поїздки у сільські та селищні ради – наступний крок за місцевими громадами.

 

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�