--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Обережно! Сезон активної передачі малярії

Обережно! Сезон активної передачі малярії

Держсанепідслужба України попереджає: з червня по вересень сезон активної передачі збудника малярії. 

Минулого року саме у цей сезон зафіксовано майже 40 % усіх річних випадків  малярії в країні. Аналіз інформації від регіональних управлінь Державної санітарно-епідеміологічної служби за 2014 рік показав, що рівень захворюваності людей не перевищував середні багаторічні показники. У 2014 році мали місце 50 випадків захворювання на малярію у країні та 3 випадки паразитоносійства малярії у Хмельницькій області. 

Усі 50 випадків, які були зареєстровані – завізні. Громадянами України було завезено інфекцію у 33 випадках (66 %), іноземцями – 17 (34 %). Зафіксовано два летальних випадки тропічної малярії. Для порівняння, у 2013 році зареєстровано 78 завізних випадки, із них - 4 летальні. 

Призвести до ускладнень перебігу хвороби та спричинити летальні наслідки можуть наступні факти. Перш за все, нехтування проведенням хіміопрофілактики малярії під час перебування в ендемічних країнах. «Як показують результати епідрозслідувань випадків малярії, що зафіксовані у минулому році, один із потерпілих взагалі не отримував хіміопрофілактику перед подорожжю, – зазначає Олександр Заіка, начальник відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань, санітарної охорони середовища Держсанепідслужби України. - У іншому випадку дані про проведення хіміопрофілактики просто відсутні». 

Самолікування та бажання лікуватися вдома, а як наслідок – пізнє звернення хворих по медичну допомогу (через 5 діб від початку захворювання), не дає людині шансів перемогти хворобу.   

За даними відомчих статистичних звітів територіальних органів Держсанепідслужби України, санітарно-ентомологічна ситуація в Україні залишаються нестійкою: з 7 видів комарів роду Anopheles, які є переносниками збудника інфекції, у 2014 році в Україні реєструвалися 5. 

Детальніше з інформацією про малярію, заходами щодо її профілактики та переліком країн ендемічних з малярії можна ознайомитися на сайті Держсанепідслужби України.

 

Довідково. Найбільше випадків захворювання на малярію у минулому році було виявлено головними управліннями ДСЕС в м. Київ – 8; Миколаївській області та на водному транспорті – по 5; Дніпропетровській, Житомирській, Львівській, Одеській, Харківській областях – по 4; Сумській області – 3.

НОВ�Н�