--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Учасники АТО потребують соціальної підтримки

Учасники антитерористичної операції потребують соціальної підтримки

Минулого вівторка у великій залі адмінбудинку районної ради за участі керівництва Романівщини, представників апарату, начальників структурних підрозділів РДА, керівників установ, організацій, підприємств району, приватних підприємців, пройшла нарада з питань соціальної підтримки учасників антитерористичної операції в Романівському районі.

З доповіддю на ній виступив начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації В. А. Багінський. Він поінформував, що станом на 14 липня в районі демобілізовано 68 військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. Віктор Антонович зачитав прізвища поранених. Зазначив, що пройшли курс реабілітації в санаторії «Дениші» п’ятеро земляків -учасників АТО. Ще десятеро перебувають на черзі на отримання санаторно-курортної путівки в управлінні праці та соцзахисту населення райдержадміністрації.

Троє учасників бойових дій на Сході країни подали заяви про виділення земельних ділянок – в Годисі, Врублівці, Улянівці, а Вільшанська сільська рада вже надала 0,17 га захиснику, що демобілізувався.

На обліку в Романівському центрі зайнятості населення перебувають 23 земляків, котрі брали участь в АТО.

В оздоровчих таборах відпочивали п’ятеро дітей демобілізованих військовослужбовців. Спеціалісти  ЦССДМ підтримують 67 сімей, де виховується 98 дітей, батьки чи сини яких перебувають в зоні проведення антитерористичної операції. Надають соціальні послуги щодо оформлення документів, отримання матеріальної та гуманітарної допомоги та ін.

У терапевтичному, хірургічному відділеннях Романівської ЦРЛ облаштовані палати для ветеранів, учасників бойових дій. Вживаються заходи щодо обов’язкового медичного обстеження стану здоров’я демобілізованих учасників антитерористичної операції сімейними лікарями. При потребі їх направляють до обласних лікувально-профілактичних закладів, ставляться на диспансерний облік. Так, станом на 1 липня 2015 року оглянуто 63  із 68 осіб даної категорії, стаціонарно проліковано двоє.

За соціальними знижками здійснюється відпуск фармацевтичної продукції в районній комунальній аптеці № 54 та ТОВ «Первоцвіт -фарм».

Щодо сімей загиблих  бійців антитерористичної операції, то їм надано відповідний статус, вони отримують пільги згідно чинного законодавства України.

Про стан роботи та завдання щодо мобілізації  у нашому районі звітував начальник відділення Баранівсько-Романівського об’єднаного військового комісаріату Анатолій Леонідович Томчевський. Він зазначив, що за період  проведення АТО мобілізовано майже 300 військовозобов’язаних чоловіків з нашого району. Статус «учасника бойових дій» надано 33-ом військовослужбовцям, 13 чоловік подали документи до райвійськкомату, решта – в тих військових частинах, де проходили службу.       

Виступаючий зауважив, що в населених пунктах району по-різному ставляться до мобілізації. Так, наприклад, в Карвинівськиій сільській раді мобілізовано 40%  від кількості військовозобов’язаних, які проживають на території цієї сільради. У Садківській територіальній громаді – 9 відсотків. З решти сільських та селищних рад мобілізовано 20 – 25 %  військовозобов’язаних.

Координатор з надання волонтерського руху в Романівському районі Тетяна Петрівна Пославська відмітила, що з початку року зібрано 54 тисячі 61 гривню благодійної допомоги. По всій волонтерській групі в загальному вона склала близько 93 тисяч гривень.

Про роботу комісії з розгляду  питань, пов’язаних з наданням фінансової, матеріальної та іншої благодійної допомоги військовозобов’язаним, призваним з району на військову службу під час мобілізації, та членам їх сімей інформувала її секретар, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Галина Миколаївна Левкович.

Голова районної Спілки учасників та ветеранів АТО «Схід» Віталій Альфредович Багінський  поінформував присутніх, що в районі створена і почала діяти така організація  та висловив вдячність народному депутату України Віктору Йосиповичу Развадовському за суттєву підтримку у цьому питанні зокрема, а також бійцям АТО і їхнім сім’ям.

Підвели підсумки роботи наради з питань соціальної підтримки учасників антитерористичної операції в Романівському районі голова райдержадміністрації Олексій Григорович Капінус та голова райради Василь Іванович Ходюк.

Всі виступаючі висловлювали вдячність жителям Романівщини, котрі долучилися до надання матеріальної допомоги землякам, які захищать незалежність та цілісність нашої держави в зоні АТО. А також про те, що антитерористична операція триває і ми маємо залишатися сильними і згуртованими, підтримувати наших бійців морально й матеріально. Такої допомоги вони дуже потребують.

НОВ�Н�