--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

16 липня 2015 року проведено нараду з сільськими і селищними головами Романівського району

16 липня 2015 року Романівською районною державною адміністрацією та районною радою проведено нараду з сільськими, селищними головами та бухгалтерами рад.

На нараду винесено ряд питань:

- про організацію роботи щодо виконання в районі заходів, визначених Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»;

-  про організацію роботи до проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних голів;

- про підсумки виконання місцевих бюджетів за І півріччя 2015 року, основні завдання щодо забезпечення виконання бюджетів у поточному році та надання міжбюджетних трансфертів районного бюджету;

-  про стан здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчої комітетами сільських, селищних рад за І півріччя 2015 року.

Капінус О.Г., голова Романівської райдержадміністрації, у вступному слові наголосив на тому, що всі питання, винесені на нараду, є актуальними та важливими, проте надто важливим є питання щодо виконання у районі заходів, визначених Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Саме цей Закон  (набув чинності 21 травня 2015 року) спонукає нас до дій, результати яких – вільне і безпечне майбутнє.

Цим Законом Україна «засуджує комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, визначає правові основи заборони пропаганди їхньої символіки та встановлює порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму».

На органи місцевого самоврядування протягом 6 місяців з дня набуття чинності законом, тобто до 21 листопада 2015 року, покладено завдання щодо перейменування вулиць, провулків, площ та інших об’єктів топоніміки.

Вони можуть повернути вулицям історичні назви чи надати нові імена – це справа місцевих громад.

Законодавчо передбачено чіткі механізми впровадження цього Закону, а також можливій його протидії з боку окремих місцевих рад. З цією метою внесено зміни і до Кримінального Кодексу України, і до ряду Законів України, зокрема: «Про політичні партії в Україні», «Про громадські об’єднання», «Про телебачення та радіомовлення», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про вибори народних депутатів України» тощо.

На нас чекають великі зрушення у громадському просторі,освіті, культурі, світосприйнятті.

«Саме присутні в цій залі засідань мають стати творцями нової України»,- сказав на завершення Олексій Григорович.

 

Прес-служба райдержадміністрації

НОВ�Н�