--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Визначено порядок збору благодійних пожертв на армію

Визначено порядок збору благодійних пожертв на армію

Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок здійснення публічного збору благодійних пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України.

Порядок визначає механізм здійснення публічного збору благодійних пожертв у формі коштів або майна серед невизначеного кола осіб, зокрема з використанням рухомого (мобільного) зв’язку, засобів масової інформації або через благодійні організації для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України. 

Відтепер публічний збір благодійних пожертв може здійснюватися:

  – особами, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації або на користь благодійної організації від власного імені (через благодійні організації);

      – особами, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь Міноборони;

    – уповноваженими посадовими особами Міноборони з використанням засобів масової інформації.

Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації, діють на підставі нотаріально посвідченої довіреності керівника благодійної організації, у якій повинні бути визначені, зокрема, цілі, місце і строк збору благодійних пожертв, порядок їх використання (здавання благодійній організації) та порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації.

Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв на користь благодійної організації від власного імені, діють на підставі договору про благодійну діяльність, укладеного з такою благодійною організацією. Документ має містити ту ж інформацію, що й для організації, а також відповідальність сторін у разі порушення умов договору або порядку використання пожертв.

Збір благодійних пожертв готівкою здійснюється в опломбовані або опечатані благодійною організацією скриньки, яким присвоєні індивідуальні інвентарні (номенклатурні) номери. Такий збір здійснюється виключно в місцях, визначених у довіреності керівника благодійної організації або договорі про благодійну діяльність, укладеному з благодійною організацією.

  Установлення скриньок у торговельних центрах або інших громадських місцях може здійснюватися за умови забезпечення належного контролю за їх збереженням.

Не допускається здійснювати збір благодійних пожертв готівкою у місцях, що призначені для руху транспортних зас

Розкриття скриньок здійснюється у службовому приміщенні благодійної організації комісією, склад якої затверджується керівником благодійної організації. До складу такої комісії можуть включатися представники громадських об’єднань (за згодою).

За результатами розкриття скриньки комісією складається акт, в якому відображається інформація щодо суми зібраних благодійних пожертв готівкою. Після складення акта готівка обліковується і здається в касу благодійної організації та/або зараховується на її банківський рахунок.

Благодійні організації, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь Міноборони, перераховують зібрані благодійні пожертви готівкою на спеціальні реєстраційні рахунки Міноборони в останній робочий день кожної декади календарного місяця.

Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь Міноборони, діють на підставі договору про благодійну діяльність, укладеного з Міноборони, де повинні бути визначені цілі, місце і строк збору благодійних пожертв, порядок їх цільового використання, обліку, звітності та зарахування коштів на спеціальні реєстраційні рахунки Міноборони, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед Міноборони у разі порушення умов договору або порядку використання таких пожертв.

Для організації акції з публічного збору благодійних пожертв з використанням рухомого (мобільного) зв’язку Міноборони надсилає операторам телекомунікацій, що надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, письмове звернення, у якому, зокрема, зазначаються мета, умови та строки проведення акції, порядок зарахування коштів на спеціальні реєстраційні рахунки Міноборони. У разі отримання згоди на організацію акції Міноборони укладає з оператором телекомунікацій, що надає послуги рухомого (мобільного) зв’язку, договір про благодійну діяльність.

Повідомлення про проведення акції розміщується у засобах масової інформації.

Для організації акцій з публічного збору благодійних пожертв безпосередньо на спеціальні реєстраційні рахунки Міноборони Міністерство розміщує повідомлення на телебаченні, радіо або у друкованих засобах масової інформації із зазначенням їх мети та реквізитів спеціальних реєстраційних рахунків для зарахування благодійних пожертв.

З метою більш широкого залучення фізичних та юридичних осіб до участі в акціях з публічного збору благодійних пожертв Міноборони та/або благодійні організації можуть розміщувати рекламну інформацію щодо проведення зазначених акцій в Інтернеті, на телебаченні, радіо та в друкованих засобах масової інформації.

Інформація (або реєстр) щодо договорів про благодійну діяльність, укладених з особами, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь Міноборони, оприлюднюється протягом трьох робочих днів на офіційному веб-сайті Міністерства. 

За матеріалами обласної прес-служби

НОВ�Н�