--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Початок жнив у Романівському районі

Розпочалися жнива -  гаряча пора для аграріїв

  Початок жнив –  не просто робота. Це таїнство, надія і початок її здійснення.

Найкраща нагорода для хлібороба – то урожайна нива. І чим вищі намолоти пшениці, жита, ячменю інших сільськогосподарських культур, тим радісніше на душі селянина.

На теренах Романівського району розпочалась гаряча пора для аграріїв. Хлібороби вчасно приступили до збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Першими, у першій декаді липня 2015 року, розпочали жнива ТОВ «Каміньське», «Печанівське» СТОВ, ФГ «Агроспівресурс».

За прогнозами, якщо погодні умови будуть сприятливими під час жнивної кампанії, то є надія, що цьогорічний валовий збір зерна не поступиться минулорічним показникам.

Всього до збирання зернових ранньої групи у сільськогосподарських підприємствах в районі підлягає 5500 гектарів, у тому числі 3900 гектарів озимої пшениці. Окрім цього, озимий ріпак займає площу в 1016 гектарів. Його збирання планується розпочати після обмолоту озимого ячменю.

Для збирання врожаю 2015 року керівниками господарств планується задіяти близько 35 одиниць зернозбиральних комбайнів, при цьому навантаження на один зернозбиральний комбайн  в середньому по району складе 157 гектарів. Також, додатково планується залучити 15 зернозбиральних комбайни з інших регіонів.

Швидко, без втрат та за короткі терміни - таким має бути підхід хліборобів, зайнятих збором врожаю. Адже затягування строків збирання врожаю призводить до самоосипання зерна, що несе за собою значні втрати врожаю. Тому основне завдання керівника господарства - вжити організаційні заходи по збору збіжжя.

Щоб зібрати в оптимальні терміни без втрат урожай, слід звернути увагу на герметизацію комбайнів - це мінімізує втрати зерна, адже втрата одного колоска зерна на квадратному метрі – це приблизно 14 кг зерна на гектарі.

Важливо довести до ладу польові ґрунтові дороги, адже на вибоїнах від сильних поштовхів зерно розсипається, що також призводить до значних втрат та організувати мобільну ремонтну бригаду, яка зможе швидко провести дрібний ремонт техніки прямо в полі. Прикладом є ТОВ «Каміньське» (керівник Грищук О.П.) у господарстві  завчасно підготовлено усі польові дороги для проведення жнив ( відгрейдеровано, підсипано відсівом мучки).

Також, слід звернути особливу увагу на перевірку вагового господарства та недопущення до роботи механізмів, які не пройшли перевірку. З 12 наявних підготовлено (проклеймовано та перевірено) 10 ваг.

Актуальним питанням є дотримання пожежної безпеки та техніки безпеки під час проведення жнив. Адже цьогоріч спостерігається надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

Дійовими заходами профілактики та запобігання порушень техніки безпеки є: позапланові інструктажі по дотриманню правил техніки безпеки з усіма працюючими, які будуть задіяні під час жнив, забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту, дотримання правил дорожнього руху.

З метою недопущення виникнення пожеж на полях слід вжити вичерпних заходів - провести інструктажі із працівниками підприємств та здійснити комплексні обстеження стану сільськогосподарської техніки та забезпеченості її первинними засобами пожежогасіння, організувати цілодобове чергування на об’єктах агропромислового комплексу під час жнив членів добровільних пожежних формувань.

Важливо також вжити заходів щодо недопущення спалювання стерні, пожнивних рештків, сухої трави та іншої сухої рослинності.

Обачними також необхідно бути і громадянам. Адже необачно викинутий недопалок чи непогашений сірник обабіч доріг призводить до страшних наслідків.

Отже, побажаємо нашим аграріям, щоб їхня важка праця окупилася з сторицею.  Адже зібраний урожай завжди був вінцем хліборобської праці, а виходячи з того, що рослинницька галузь є домінуючою у економіці району – вирішення питання продовольчої безпеки, насичення внутрішнього ринку продуктами власного виробництва є головне завдання аграріїв району.

Оксаніч В.В.,

начальник управління

агропромислового розвитку

райдержадміністрації

НОВ�Н�