--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Як оформити право власності на побудовану раніше нерухомість

Як оформити право власності на побудовану раніше нерухомість

 

Нещодавно набув чинності наказ Мінрегіону за № 79 про Порядок прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження будівель і споруд, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт.

Порядком передбачено, що технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться виконавцем (експертом з техінвентаризації) під час їх технічної інвентаризації лише за результатами попереднього (візуального) етапу обстеження з проставлянням у технічному паспорті відповідної відмітки.

При цьому звіт про технічне обстеження не складається та не включається до складу документів, що подаються разом з відповідною заявою про прийняття в експлуатацію об’єкта.

Разом з тим передбачена можливість використовувати звіти про технічне обстеження, складені в період з 29 квітня 2013 року до дня набрання чинності Порядком, а також технічні паспорти, складені до цього ж періоду, щодо вказаних вище категорій будівель та споруд.

Інформація, отримана виконавцем від місцевого органу містобудування та архітектури, щодо відповідності місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм у контексті Порядку не передбачає відповідність вимогам всіх державних будівельних норм, а насамперед стосується розміщення житлового будинку в межах ділянки землекористування відносно прилеглих земельних ділянок, будівель і споруд.

Зазначену інформацію надають уповноважені органи містобудування та архітектури. При цьому за вказаною інформацією може звернутися як власник об’єкта, так і виконавець робіт. Вона має довільну форму, не передбачає сплати коштів та не є документом дозвільного характеру, тому її відсутність з об’єктивних причин, зокрема, за відсутності органу містобудування та архітектури на місцевому рівні, не може бути підставою для відмови заявнику у прийнятті об’єкту в експлуатацію.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України звертає увагу, що необґрунтована відмова у наданні вказаної інформації органом містобудування та архітектури на місцевому рівні не допускається.

До того ж орфографічна чи технічна помилки, допущені під час заповнення декларації про готовність об’єкта до експлуатації або інформація, викладена з неточностями, які не впливають на зміст та правовий статус об’єкта, не можуть вважатися підставами для відмови органом державного архітектурно-будівельного контролю у прийнятті об’єкта.

Об'єкт не може бути прийнятий в експлуатацію у разі наявності відхилень від вимог державних будівельних норм, визначених такими нормами як недопустимі (заборонені). Це стосується, в першу чергу, заборон, які безпосередньо впливають на безпеку експлуатації об’єктів.

Міністерство також наголошує на недопустимості нав’язування послуг громадянам, які мають наміри ввести в експлуатацію об’єкти згідно з Порядком, посадовими особами будь-яких органів влади.

Положення Порядку дають можливість досягнути основної мети – оформлення прав власності на нерухоме майно, що належить громадянам, побудоване у попередні роки.

Три кроки до легалізації самобуду. Детальніше...

Чотири кроки до легалізації самобуду. Детальніше...

НОВ�Н�