--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Новини

Боротьба з бурштиновою мафією триває

Боротьба з бурштиновою мафією триває

 

У квітні 2014 року в Олевському районі  Житомирської області невідомі озброєні особи розпочали незаконний видобуток бурштину. В районі сіл Замисловичі, Кам’янка-Лопатичі, Шебедиха Олевького району видобуток проводився систематично, до того ж за допомогою мотопомп. У жителів села були скуплені пайові землі, на яких попередньо виявили родовища.

Проблема незаконного видобутку дорогоцінного каміння залишається гострою і зараз. Тому голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський провів виїзну робочу нараду в Олевському  районі за участю представників правоохоронних і контролюючих органів. Мета зустрічі – врегулювання ситуації незаконного видобутку бурштину.

Поки питання легалізації видобутку «сонячного каменю» врегульовується законодавчо, голова ОДА запропонував конкретний план дій.

В області буде створено міжвідомчі робочі групи  з протидії незаконного видобуванню  бурштину на територіях північних районів Житомирщини. Разом з тим голова ОДА зазначив, що звернеться до Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури, Ради національної безпеки та оборони, Служби безпеки України з клопотанням про вжиття заходів щодо зупинення незаконного видобутку бурштину в Житомирській області.  Також буде опрацьовано питання визнання окремих територій Олевського району зоною екологічного ризику. 

  З огляду на численні звинувачення громадян щодо бездіяльності працівників правоохоронних органів, голова облдержадміністрації дав доручення перевірити причетність кожного працівника органів УМВС, СБУ та прокуратури до прикривання незаконного видобутку бурштину, а голові Держгеокадастру надати інформацію про усі виділені земельні ділянки на території Олевського району за період 2014-2015 р.«У разі встановлення порушень законодавства або нецільового використання  земель прошу зробити  кадрові висновки вже до кінці червня», – наголосив керівник області та дав доручення вжити заходів шодо припинення існування пунктів збору бурштину.

«Не знімається відповідальність і з керівництва лісогосподарських підприємств північних районів. Саме ви повинні своєчасно інформувати правоохоронні органи про факти несанкціонованих вирубок лісу», - сказав  голова ОДА.

Водночас голова облдержадміністрації зазначив, що одного лише прийняття закону буде недостатньо без роботи на місцях та рішучих заходів правоохоронців.

 

Прес-служба облдержадміністрації

НОВ�Н�