--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія

До уваги виборців!

Постановою Центральної виборчої комісії № 893 від 13 вересня 2012 року встановлено порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси.         

         Виборець, який в день  виборів буде  знаходитись поза межами населеного пункту, в якому зареєстроване його місце проживання, і не зможе проголосувати на тій виборчій дільниці, до якої відноситься його виборча адреса, може тимчасово змінити своє місце голосування без зміни  виборчої адреси за наявності відповідних для цього підстав. Це стосується тих виборців, які їдуть у службове відрядження,  працюють або навчаються у відповідному населеному пункті, перебувають в санаторії, або  фактично постійно проживають не за зареєстрованим місцем проживання тощо.

     Для цього необхідно звернутись з відповідною заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем, де буде перебувати (проживати) виборець у день виборів. При собі потрібно мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України) та документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування (довідка з місця роботи, довідка сільської чи міської ради про постійне місце проживання, путівка до санаторію, договір про право власності на житло, тощо). Без  таких документів виборцю буде відмовлено у задоволенні заяви.

         Для виборців, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, досить пред’явити тільки паспорт.

         Виборці, які переселились  із зони АТО і зареєструвались у Романівському районі, автоматично включаються у списки виборців за новою адресою. Переселенці, які проживають на території району без реєстрації та бажають взяти у часть у голосуванні, повинні звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців та написати заяву на тимчасову зміну виборчої адреси. При цьому,  крім паспорта  необхідно надати довідку з управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації про те, що людина є переселенцем із зони АТО.

         Члени окружної та звичайних виборчих комісій, які у день виборів будуть працювати на дільницях, до якої їх виборча адреса не відноситься, подають  заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси, до неї додають копію  посвідчення чинного члена ОВК чи ДВК (пред’являється оригінал) або копію рішення про утворення/зміни в складі ОВК чи ДВК.

         Заява розглядається відділом ведення Державного реєстру виборців невідкладно, виборцю видається посвідчення  про тимчасову зміну місця голосування встановленої форми.

         Тимчасова зміна місця голосування забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці. У разі зміни, таким чином, одномандатного округу, до якого належить його виборча адреса, виборець отримає у день голосування лише один бюлетень — пропорційний (список політичних партій).

         Якщо виборець тимчасово змінив місце голосування, отримав посвідчення, а потім передумав змінювати місце голосування і вирішив голосувати за своєю виборчою адресою, необхідно   повернути посвідчення у той відділ ведення Реєстру, який його видав, інакше його не буде у списках виборців за попередньою адресою.

     Чекаємо Вас у відділі ведення Державного реєстру виборців за адресою: смт Романів, вул. 50-річчя Жовтня, 2, райдержадміністрація, каб.401. Довідки за телефонами: 2-10-53, 2-30-02.    

НОВ�Н�