--------
Урядовий портал
Верховна Рада України
Конституційний Суд України
Урядова "гаряча лінія"
БЕЗвіз
Україна-ЄС
Доступні ліки
Є ліки
Державний реєстр виборців
Житомирська ОДА
Державна реєстраційна служба
Національне агенство з питань запобігання корупції
Антикорупційний портал
бюлетень КМУ
Державна служба України
teplo.gov.ua
інтерактивна карта
Енергоефективність Житомирщини
ОСББ
Національна дитяча "гаряча" лінія
Протидія торгівлі людьми
Зміни одне життя
Національна академія
« Оголошення

Обережно! В районі черговий випадок шахрайства

За минулий тиждень в районі 2 випадки шахрайства

На мобільний телефон заявника 1979 р.н. надійшло СМС-повідомлення з текстом таким, що на її номер випав автомобіль KIA RIO. Заявниця зателефонувала на номер, який був вказаний у СМС-повідомленні, де невідома особа яка представилася  офіційним представником автосалону «Кіа-мотор»,   повідомила заявниці про те, що оскільки вона є клієнтом одного з банків  та неодноразово здійснює переказ коштів через термінали вищевказаного банку, то вона автоматично стала учасником акції, яку проводить автосалон, та стала її переможцем вигравши легковий автомобіль марки Кіа-Ріо, але  для оформлення виграного в акції автомобіля в органах ДАІ на її ім′я, їй необхідно перерахувати кошти на рахунок, який продиктував невідомий, що вищевказана громадянка і зробила увійшовши в довіру невідомого, перерахувавши  кошти на вказаний рахунок на загальну суму близько 17978 гривень.

  Зв’язавшись по телефону вказаному на офіційному сайті Кіа-Ріо в мережі Інтернет з офіційним представником, заявниця зрозуміла що її ошукали, і ніяким переможцем акції ніде вона не являється.  

   В діях невстановленої особи вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 190 КК України.

Перевірка по даному факту проводиться  слідчим відділом РВ УМВС.

  10.06.2015 року на мобільний телефон гр-ки 1958 р.н. зателефонувала невідома особа, представившись  оператором центрального офісу одного з банків м. Дніпропетровськ, яка  повідомила про те, що на її банківську кредитну картку  надійдуть додаткові кошти, але для цього їй потрібно повідомити перші три та останні чотири цифри які написані на звороті її банківської картки, що вищевказана громадянка і зробила, через декілька хвилин надійшло СМС – повідомлення про зняття з її картки близько 6832 гривень. Після чого вищевказана звернулась до відділення банку та до міліції.

   В діях невстановлених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального Кодексу України.

             Як пояснив начальник Романівського райвідділу міліції Валентин Підгаєцький, працівниками міліції проводиться ряд оперативно-розшукових заходів для встановлення осіб, причетних до вищевказаних правопорушень. Також зазначив, що благополуччя та спокій громадян значною мірою залежать від їхньої обережності та завбачливості: 

     -   жоден банк не проводить операцій з клієнтами по телефону, тим більше, якщо це стосується змін по рахункам чи їх налаштуванням;

- ніколи у телефонній розмові не розголошуйте коди доступу до власних рахунків, а також коди, які приходять СМС-сповіщенням;

- уважно ставтесь до збереження особистих документів, зокрема, посвідчення особи;

- усі фінансові документи підписуйте лише після консультації з фахівцями, яким довіряєте або які мають надійну репутацію та значний досвід у цій сфері;

- не зберігайте банківські картки разом з кодами доступу до них;

- не вірте у телефонні виграші автомобілів, грошей, інших цінних призів – це лише привід змусити вас перерахувати кошти у вигляді нібито податку, застави тощо.

 

Романівський РВ УМВС України

у Житомирській області

НОВ�Н�